App Store Google Play

МОН може переглянути рішення про злиття вишів

03.07.2013 17:23
МОН може переглянути рішення про злиття вишів

У Міністерстві освіти та науки України не виключають можливість скасування розпорядження уряду про реорганізацію трьох дніпропетровських вузів.

"Звичайно, може бути все, що завгодно", - сказав директор департаменту вищої освіти Міносвіти Юрій Коровайченко, відповідаючи на питання, чи може бути скасовано розпорядження уряду в частині реорганізації дніпропетровських вузів.

Водночас, він поскаржився на те, що  "керівники вузів, намагаючись вирішувати такі питання, нехай навіть громадські, залучають до цього студентів".

"Це найгірше - коли дітей залучають до якої-небудь боротьбі", - заявив чиновник.

«Перед винесенням документа на розгляд уряду він узгоджується з усіма зацікавленими міністерствами та відомствами, зокрема, з Міністерством аграрної політики. Приєднання навчальних закладів аграрного профілю до інших навчальних закладыв відбувалося, зокрема, з ініціативи міністра аграрної політики пана Присяжнюка. Як вони могли не знати?», - сказав директор департаменту.

При цьому Коровайченко розповів, що масово перепідпорядковувати Міністерству освіти вищих навчальних закладів, які перебувають у віданні інших відомств, поки не планується.

«У нас найбільша кількість вузів, які підпорядковані не Міносвіти - це аграрні, медичні та культури. Але я так розумію, що уряд поки не планує їх масово передавати нам у підпорядкування», - сказав він, підкресливши, що багатопрофільність в європейських університетах є звичною практикою.

Директор департаменту також зазначив, що на вступну кампанію 2013 року в дніпропетровських вишах реорганізація не вплине.

«Процедура така: після прийняття рішення, допустимо, про об'єднання (не має значення, яких навчальних закладів) йде процедура цього об'єднання - видається наказ про створення комісії, яка здійснює процедуру об'єднання. Це розтягується іноді на кілька місяців. Ясно, що в цей період виші ніхто не чіпає, і те держзамовлення, яке там було, і фінансово-економічна діяльність - залишаються в тому статусі, в якому були раніше, поки всі об'єднавчі процеси не відбудуться», - пояснив він.

Нагадаємо, 26 червня Кабінет міністрів прийняв рішення про об'єднання Дніпропетровського державного аграрного університету (ДДАУ) з Дніпропетровської державної фінансової академією та Академією митної служби України (Дніпропетровськ), а також про злиття Національної академії харчових технологій та Аграрного університету (Одеса).

Учена рада ДДАУ звернувся з листом до президента Віктора Януковича з проханням скасувати розпорядження Кабміну про реорганізацію навчального закладу.

Викладачі та студенти Дніпропетровська й Одеси провели акції протесту проти реорганізації вишів.

Інтерфакс-Україна

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...