App Store Google Play

У Дніпропетровську стартувала екологічна акція «Батарейки, здавайтесь!»

01.07.2013 11:31
У Дніпропетровську стартувала екологічна акція «Батарейки, здавайтесь!»

У Дніпропетровську стартувала екологічна акція зі збирання та утилізації використаних батарейок «Батарейки, здавайтесь!» Волонтери встановлюють у кафе, магазинах та житлових будинках спеціальні контейнери для збирання використаних елементів живлення. Потім їх звозитимуть на спеціальний пункт і відправлятимуть на утилізацію. Свого підприємства для переробки такого специфічного сміття у Дніпропетровську немає, транспортувати доведеться за тисячу кілометрів. Та й дехто із дніпропетровців сумнівається, що починання молодих природоохоронців виявиться ефективним.
 
Активістка Олена Премудра не стала чекати офіційного старту екологічної акції зі збирання використаних батарейок у Дніпропетровську. Два тижні тому в своїй та сусідній багатоповерхівках дівчина сама встановила звичайні пластикові пляшки, куди люди тепер кидають батарейки, ще роздрукувала інформаційні листівки про користь такого поводження для довкілля. Олена каже: сама здивувалась, коли її починання підтримали сусіди.
 
«Як не дивно, я знайшла відгук у сусідів, люди почали активно кидати. Навіть із сусіднього під'їзду ходять викидати. Отож я вважаю, що акція своєчасна і приносить плоди», - розказала Радіо Свобода активістка.
 
Ємкості для збирання використаних батарейок молоді екологи наразі встановлюють у Дніпропетровську повсюди - в магазинах, кав'ярнях, туристичних центрах, житлових будинках. У багатоповерхівках за тару править звичайна 5-літрова пластикова фляжка, для офісів та кафе придбали стильні прозорі контейнери.
 
Один із ініціаторів акції Микита-Август Якименко зазначає: звичайна пальчикова батарейка, викинута на смітник, забруднює важкими металами 400 літрів води та 20 кубічних метрів ґрунту. В Україні щороку на смітниках опиняються тонни відпрацьованих батарейок, підрахували громадські екологи. Між тим при їхній переробці можна було б отримувати цінні кольорові метали. Треба привчити людей не жбурляти використані батарейки бездумно в сміттєві кошики, каже юнак.
 
«Ми розробили спеціальний бренд акції, який буде впізнаватися, зробили плакат, символіку, підшукали контейнери. Цей контейнер прозорий, щоб людина бачила, що там уже є батарейки, це психологічно краще працює», - розповів Микита-Август Якименко.
 
Коли батарейок назбирається бодай по кілька кілограмів, молоді ентузіасти звозитимуть їх на спеціальний перевалочний пункт у центрі міста. Звідти відправлятимуть на утилізацію. А втім, не приховують: транспортувати доведеться майже за тисячу кілометрів - найближчий державний завод «Аргентум», який на цьому спеціалізується, аж у Львові.
 
Завод з утилізації є, потрібні батарейки
 
Молоді ентузіасти домовились із виробничниками: витрати на доставку відпрацьованих батарейок із Дніпропетровська завод бере на себе. Підприємство експериментальне, і сировини для утилізації йому наразі не вистачає, розповів представник громадського об'єднання «ЕкоДніпро» Олексій Мальований.
 
«Переробка на заводі йде, там відпрацьовується технологія, яка дозволить переробляти великі обсяги. Завод і зараз готовий переробляти по тонні батарейок на місяць, але громадяни України наразі не створюють потрібного обсягу. За півроку зібрали всього півтонни батарейок. Для проведення експерименту це добре, а для того, щоб поставити на конвеєр, - мало», - каже Олексій Мальований.
 
Контейнери для відпрацьованих батарейок у Дніпропетровську, розраховують ініціатори акції, передусім мають зацікавити родини, де є діти, - чи не кожна друга дитяча іграшка зараз працює на батарейках.
 
Між тим дехто з дніпропетровців, яких Радіо Свобода опитувало на вулиці, засумнівались в ефективності акції.
 
«Я викидаю до смітника, адже спеціального місця немає, хоч на батарейках і є спеціальний знак необхідності переробки. Але якщо буде спеціальне місце, то чому б і не викинути. А сусіди? Залежить від сусідів. Це вже як їхня совість», - сказав Радіо Свобода Ярослав, мешканець однієї з багатоповерхівок, де встановили контейнер для збирання використаних батарейок.

Радіо Свобода

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...
Світ повинен обертатись навколо кожного населеного пункта окремо. Тоді він почне обертатись навколо України. Для мене завжди був прикладом Олександрівський районний краєзнавчий музей на...
Я зізнаюся відверто: я не був автором ідеї щодо перейменування області, навіть співавтором. Так, я безумовно підтримую заміну комуністичної і чужої назви на рідну, українську і патріотичну. І справа т...