На Дніпропетровщині за неправдиві повідомлення про мінування до кримінальної відповідальності притягнуто двох осіб.
Набув чинності вирок Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська за кримінальною справою, порушеною стосовно місцевого мешканця за фактом неправдивого повідомлення про мінування.
Наприкінці березня невідомий зателефонував на телефон «103» і повідомив, що за півгодини підірве житловий будинок, розташований на одному з проспектів Дніпропетровська. На щастя, інформація про закладену вибухівку не підтвердилася.
У лічені години співробітники СБУ спільно з міліцією встановили та затримали аноніма. Ним виявився 40-річний ніде непрацюючий мешканець того ж будинку. Повідомлення про загрозу вибуху чоловік зробив з хуліганських мотивів, перебуваючи у стані сильного алкогольного сп'яніння, і жодних намірів терористичного характеру він не мав.
Вироком суду правопорушника визнано винним у скоєнні злочину за ч. 1 ст 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності) Кримінального кодексу України та призначено покарання у вигляді трьох років позбавлення волі умовно.
У Дніпродзержинську 10 червня о 23.11 до чергової частини служби порятунку «112» надійшов телефонний дзвінок від невідомого чоловіка, який повідомив, що «церква на лівому березі міста замінована пластиковою вибухівкою».
У подальшому о 00.20 год. надійшов ще один анонімний дзвінок з черговим повідомленням про замінування. Останній телефонний дзвінок було здійснено у 00.23.
На вказані повідомлення миттєво відреагували оперативні групи УСБУ, ГУ МВС та ГУ ДСНС України. Правоохоронці ретельно перевірили прилеглу до церкви територію, але жодних вибухових пристроїв не виявили.
Того ж дня співробітники СБ України з органами міліції встановили та затримали особу, яка телефонувала. Ним виявився 31-річний громадянин України, мешканець Дніпродзержинська. Раніше цей громадянин уже притягувався до кримінальної відповідальності за незаконне зберігання вогнепальної зброї.
Зловмисник визнав свою провину та пояснив, що здійснив анонімні дзвінки у стані алкогольного сп'яніння, хотів перевірити реакцію влади на такі повідомлення.
Стосовно громадянина України розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 259 Кримінального кодексу України, за результатами розгляду якого передбачається притягнення до кримінальної відповідальності. Нині затриманому обрано запобіжний захід - тримання під вартою.
Служба безпеки України попереджає, що завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, що загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, порушує безпеку суспільства, заподіює істотну майнову шкоду та призводить до інших негативних наслідків. За таке діяння Кримінальним кодексом України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до шести років. За те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, - позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років.
Автор: Іван МУРАХА