Довжина острова - майже 30 метрів, підрахували тутешні жителі. Нещодавно цю купу сміття навіть зафіксували супутники. Та й це не злякало місцевих чиновників. Вони продовжують ігнорувати проблему.2011-го неподалік від цього району відкрили насосну станцію, яка мала перенаправляти викиди 40-ка підприємств на очисну з найсучаснішим обладнанням. Тоді держава витратила 40 мільйонів гривень.
«Є звіт нашого попереднього губернатора, що на 70% зменшились викиди у річку Дніпро і Самара. Коли я прочитав це в Інтернеті - я був вражений», - розповідає керівник ініціативної групи житлового масиву «Південний» Сергій Пєтухов.
Хоча викиди повинні були б очищати, острів однаково збільшувався, твердять городяни. І за всі ці роки жодна інстанція не перевірила, з чого він і як вплинув на акваторію Дніпра.
«Виробництво паперу, целюлози може бути дуже небезпечним, адже там присутні хімічні сполуки, деякі з яких дуже токсичні. Там і кислоти, і луги, і феноли, і формальдегіди», - пояснює керівник громадської організації «За право громадян на екологічну безпеку» Наталя Кожіна.
В управлінні екології міськради коментувати будь-що відмовились. Екологи ж заявляють, що відходи у воді - це викиди місцевої паперової фабрики. А там запевняють, що скидають чисту воду, бо підприємство має власні очисні споруди. До нової ж насосної станції приєднуватися не будуть - не мають грошей.
Насправді ж острів утворився з відходів, які ще з радянських часів у річку скидали всі тутешні підприємства, - запевняє народний депутат Олег Царьов, якого пов'язують із паперовою фабрикою. Він теж твердить - підприємство не проти очистити ділянку Дніпра, в який впадає Самара, але на це має бути добра воля місцевої ради.
«Підприємства зверталися у самарський виконком, щоб щось зробити із землею. Треба щоб самарський виконком дав дозвіл. Було б добре, якби бюджет приєднався, тому що звалити все на одне підприємство - це тяжко», - каже Царьов.
Міжрайонна екологічна прокуратура після появи острова на інтернет-мапі ініціювала перевірку підприємств, які можуть бути потенційними забруднювачами.
«До перевірки залучені також спеціалісти державної екологічної інспекції області, інспекції сільського господарства області, а також органи СЕС дніпропетровської області», - каже старший прокурор Дніпропетровської міжрайонної екологічної прокуратури Наталя Міщук.
Перевірятимуть прокурори не лише підприємства, а й органи влади, які дозволили скидати відходи не через нову станцію. Результати обіцяють оприлюднити за місяць.
«ФАКТИ», ICTV
Автор: Валерія МАЛЬЧЕНКО