App Store Google Play

Захист Реви оскаржує дії прокурорів у Європейському суді

19.06.2013 13:36
Захист Реви оскаржує дії прокурорів у Європейському суді
Захисники Дмитра Реви, обвинуваченого у пособництві «дніпропетровським терористам», направили вже третю скаргу до Європейського суду з прав людини - цього разу на порушення презумпції невинуватості. Про це вони повідомили під час прес-конференції 19 червня.

Приводом для скарги стала загадкова поява на початку червня на ресурсі «Галактик News» квітневої заяви прокурора Дніпропетровської області Наталії Марчук. Очільниця відомства чомусь виокремила Дмитра Реву з числа решти підсудних і вчергове вказала, ніби докази винуватості всіх чотирьох підсудних наявні у матеріалах справи. Виринання цієї заяви захист пов'язує із активністю народних депутатів, які направили звернення до ГПУ щодо перевірки обґрунтованості обвинувачення Дмитра Реви.

"Чому зараз системно робляться подібні заяви, які порушують презумпцію невинуватості і які, на нашу думку, створюються виключно з тиском на Дмитра і людей, які його захищають, та створення відповідної громадської думки", - зазначила адвокат і сестра Дмитра Реви Оксана Томчук.

Виокремлення Дмитра Реви з числа інших підсудних адвокат вважає реакцією на активну позицію захисту. 

Вона повідомила, що скарга на дії прокурора області Наталії Марчук направлена до Генеральної прокуратури України, а скарга щодо порушення презумпції невинуватості через заяви перших осіб держави і прокурора області, а також демонстрацію фільму "Пекельне пекло" - до Європейського суду з прав людини.

Під час прес-конференції Оксана Томчук озвучила фрагмент листа Дмитра Реви, написаного нещодавно, де він запевняє, що боротиметься за притягнення до відповідальності кожної особи, яка вчинила порушення відносно нього. Текст листа Дніпроград оприлюднить найближчим часом.

"Сьогодні у нас склалася ситуація, коли прокуратура перетворилася на репресивну систему, яка врешті-решт має пожерти сама себе. Проте інколи трапляються такі чудеса, коли до обійм цієї системи потрапляють люди, які здатні її зламати. Я дуже сподіваюся, що справа Реви стане тим камінцем, який зруйнує цю систему", - додала Оксана Томчук.  

Як відомо, Дмитро Рева - один із чотирьох підсудних у справі «дніпропетровських терористів», єдиний хто від самого початку не давав жодних зізнавальних показів та свідчив про свою непричетність до вибухів. Попри численні спроби з'ясувати, які докази проти Реви наявні у матеріалах справи, жоден із них досі не був озвучений представниками державного обвинувачення чи слідства.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...