App Store Google Play

Захист Реви оскаржує дії прокурорів у Європейському суді

19.06.2013 13:36
Захист Реви оскаржує дії прокурорів у Європейському суді
Захисники Дмитра Реви, обвинуваченого у пособництві «дніпропетровським терористам», направили вже третю скаргу до Європейського суду з прав людини - цього разу на порушення презумпції невинуватості. Про це вони повідомили під час прес-конференції 19 червня.

Приводом для скарги стала загадкова поява на початку червня на ресурсі «Галактик News» квітневої заяви прокурора Дніпропетровської області Наталії Марчук. Очільниця відомства чомусь виокремила Дмитра Реву з числа решти підсудних і вчергове вказала, ніби докази винуватості всіх чотирьох підсудних наявні у матеріалах справи. Виринання цієї заяви захист пов'язує із активністю народних депутатів, які направили звернення до ГПУ щодо перевірки обґрунтованості обвинувачення Дмитра Реви.

"Чому зараз системно робляться подібні заяви, які порушують презумпцію невинуватості і які, на нашу думку, створюються виключно з тиском на Дмитра і людей, які його захищають, та створення відповідної громадської думки", - зазначила адвокат і сестра Дмитра Реви Оксана Томчук.

Виокремлення Дмитра Реви з числа інших підсудних адвокат вважає реакцією на активну позицію захисту. 

Вона повідомила, що скарга на дії прокурора області Наталії Марчук направлена до Генеральної прокуратури України, а скарга щодо порушення презумпції невинуватості через заяви перших осіб держави і прокурора області, а також демонстрацію фільму "Пекельне пекло" - до Європейського суду з прав людини.

Під час прес-конференції Оксана Томчук озвучила фрагмент листа Дмитра Реви, написаного нещодавно, де він запевняє, що боротиметься за притягнення до відповідальності кожної особи, яка вчинила порушення відносно нього. Текст листа Дніпроград оприлюднить найближчим часом.

"Сьогодні у нас склалася ситуація, коли прокуратура перетворилася на репресивну систему, яка врешті-решт має пожерти сама себе. Проте інколи трапляються такі чудеса, коли до обійм цієї системи потрапляють люди, які здатні її зламати. Я дуже сподіваюся, що справа Реви стане тим камінцем, який зруйнує цю систему", - додала Оксана Томчук.  

Як відомо, Дмитро Рева - один із чотирьох підсудних у справі «дніпропетровських терористів», єдиний хто від самого початку не давав жодних зізнавальних показів та свідчив про свою непричетність до вибухів. Попри численні спроби з'ясувати, які докази проти Реви наявні у матеріалах справи, жоден із них досі не був озвучений представниками державного обвинувачення чи слідства.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...