App Store Google Play

Правозахисники хочуть запровадити механізм перегляду справ довічників

18.06.2013 12:53
Правозахисники хочуть запровадити механізм перегляду справ довічників
Засуджені до довічного ув'язнення за наявності розумних сумнівів у справедливості судового рішення мають отримати право на перегляд справи. Про це 18 червня під час прес-конференції у Дніпропетровську заявив координатор програм Харківської правозахисної групи Андрій Діденко.

Правозахисник наголосив, що новий кримінально-процесуальний кодекс містить важливі недоліки щодо процедури перегляду судових справ.

«Люди, які відбувають покарання і рішення стосовно них є реально сумнівне, не мають можливості переглянути його, як це відбувалося до 2010 року, коли існувала процедура виключного провадження. Таке право - переглянути будь-яке рішення - мав Верховний суд. Зараз він такого права не має», - наголосив Андрій Діденко.

Харківська правозахисна група почала досліджувати 10 справ щодо осіб, засуджених до довічного ув'язнення, відібравши їх за критерієм наявності розумного сумніву у справедливості вироку. До цього переліку потрапила і справа дніпропетровця Максима Орлова, засудженого на по життєвий термін за обвинуваченням у вбивстві літньої пари, що сталося у 2009 році.

Вивчивши матеріали справ та створивши інформаційні фільми про їх обставини, правозахисники добиватимуться створення законодавчого механізму перегляду справ довічників. Цей механізм, на думку Андрія Діденка, має полягати у поверненні Верховному суду процедури виключного провадження, забезпеченні відкритості та прозорості повторного судового розгляду, забезпеченні безоплатної правової допомоги особам, що складають скарги до Європейського суду з прав людини із метою подальшого перегляду справ національними судами, а також створення процедури відбору суддів для забезпечення неупередженого справедливого рішення.

«Справедливе судове рішення - таке рішення, що не викликає обурення в суспільстві, а судовий розгляд відбувається публічно і прозоро», - завважив Андрій Діденко.

За довідкою Андрія Діденка, в Україні 1812 осіб відбувають довічне покарання.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...