App Store Google Play

Правозахисники хочуть запровадити механізм перегляду справ довічників

18.06.2013 12:53
Правозахисники хочуть запровадити механізм перегляду справ довічників
Засуджені до довічного ув'язнення за наявності розумних сумнівів у справедливості судового рішення мають отримати право на перегляд справи. Про це 18 червня під час прес-конференції у Дніпропетровську заявив координатор програм Харківської правозахисної групи Андрій Діденко.

Правозахисник наголосив, що новий кримінально-процесуальний кодекс містить важливі недоліки щодо процедури перегляду судових справ.

«Люди, які відбувають покарання і рішення стосовно них є реально сумнівне, не мають можливості переглянути його, як це відбувалося до 2010 року, коли існувала процедура виключного провадження. Таке право - переглянути будь-яке рішення - мав Верховний суд. Зараз він такого права не має», - наголосив Андрій Діденко.

Харківська правозахисна група почала досліджувати 10 справ щодо осіб, засуджених до довічного ув'язнення, відібравши їх за критерієм наявності розумного сумніву у справедливості вироку. До цього переліку потрапила і справа дніпропетровця Максима Орлова, засудженого на по життєвий термін за обвинуваченням у вбивстві літньої пари, що сталося у 2009 році.

Вивчивши матеріали справ та створивши інформаційні фільми про їх обставини, правозахисники добиватимуться створення законодавчого механізму перегляду справ довічників. Цей механізм, на думку Андрія Діденка, має полягати у поверненні Верховному суду процедури виключного провадження, забезпеченні відкритості та прозорості повторного судового розгляду, забезпеченні безоплатної правової допомоги особам, що складають скарги до Європейського суду з прав людини із метою подальшого перегляду справ національними судами, а також створення процедури відбору суддів для забезпечення неупередженого справедливого рішення.

«Справедливе судове рішення - таке рішення, що не викликає обурення в суспільстві, а судовий розгляд відбувається публічно і прозоро», - завважив Андрій Діденко.

За довідкою Андрія Діденка, в Україні 1812 осіб відбувають довічне покарання.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...