App Store Google Play

Газетна публікація завдала депутату-регіоналу "душевних страждань"

12.06.2013 17:52
Газетна публікація завдала депутату-регіоналу "душевних страждань"

Депутат Дніпропетровської обласної ради Сергій Рєзнік вимагає від газети «Новомосковськ сьогодні» 20 тисяч гривень компенсації моральних збитків через статтю, у якій, на його думку, була викладена недостовірна інформація. Про це йдеться у тексті позовної заяви, яку регіонал направив до Новомосковського міськрайоннного суду.

Позивач вказує, що «душевні хвилювання та страждання пов'язані зі створенням несприятливого психологічного фону для його діяльності в міжособистісній, політичній та професійній сферах».

Депутат стверджує, що через газетну публікацію «позивач постійно перебуває у стресовому стані», «змушений постійно виправдовуватися», а також «відкидати безпідставні звинувачення в корупції, зловживанні владою та службовим становищем».

Позов депутата стосується статті «Рейдерство по-новомосковськи-2, або Чим завинили вчителі і новомосковська молодь», яка була опублікована 30 січня 2013 року. У публікації, досліджуючи конфлікт із відчуженням приміщення школи № 9, журналісти зазначали, що одна з фірм була, ймовірно, пов'язана із депутатом Рєзніком через його родичів.

Тепер депутат вимагає спростувати інформацію, яка міститься в реченні: «Причому син нового власника приміщення Сергій Рєзнік ледь чи не власноруч допомагав виносити парти зі шкільного приміщення».

Головний редактор газети Ольга Бугай вважає позов депутата необґрунтованим.

«Наша газета не може нести хоч яку-небудь відповідальність за психічний стан пана Рєзніка і оточуючих його людей», - заявила головний редактор.

За її словами, здається дивним те, що депутат став позиватись до газети через три місяці після виходу статті. Ольга Бугай повідомила, що вважає це спробою тиску та застосування «різновиду цензури» і розглядає можливість подання зустрічного позову до депутата, адже застосування санкцій за висловлення оціночних суджень Європейський суд кваліфікував як невиправдане втручання у здійснення гарантованої ст. 10 Європейської конвенції свободи слова та інформації.

«Фрагменти статті, які, за словами пана Рєзніка, викликали у нього страждання і завдали моральної шкоди, є цитатою зі Словника української мови в 11 томах, питальним реченням, цитатою з іншого джерела та відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Відповідно, сам факт їх спростування був би дуже дивним», - говорить головний редактор.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...