App Store Google Play

Коротка мить…

10.06.2013 09:32
Коротка мить…

Опозиція просто зобов'язана йти в народ з інформаційною кампанією. Не "козу водити" вулицями обласних центрів, а йти від хати до хати із самвидавом чи будь-яким іншим джерелом інформування, збирати активних громадян для організації і підготовки всенаціонального страйку. А до його початку встигнути показати і розказати план змін "системи".

У чому сенс мітингу? Подивитися як на сцену виходять політики, яких щодня показує телевізор? Почути у їх виконанні тезу, що "влада злочинна" і їй пора йти "геть", а хто так ще не вважає - тоді "ганьба"?! Ніщо так не втомлює людей, як беззмістовна дорога після мітингу додому - саме після таких "стоялок" і виробляється отрута апатії. Активні громадяни хочуть дій або принаймні плану конкретних дій із чітким графіком "що й за чим робимо". "Банду геть" можна друкувати на сувенірних футболках, але спайка партійної опозиції та невдоволених громадян можлива лише у діях. Іван Франко би дуже здивувався нашим сучасникам і переписав би свого вірша: "Якби ти знав, як мало значить слово!".

Формат мітингів-концертів, які нагадують безглузде зібрання усіх футбольних вболівальників водночас на трибунах Олімпійського стадіону, але коли на полі не гравці, а сцена і в мікрофони по черзі репетують опозиціонери: "любіть футбол!" - час змінити.

Це ніяка не криза жанру - просто у людей зріє бажання прямої дії. У більшості ще поки емоційно і підсвідомо, але й кількість тих, хто цілком раціонально повторює тезу "проти лома немає прийому, якщо немає іншого лому" зростає. І зростає прямо пропорційно до "покращень", від яких усе складніше сховатися.

Нові акцизи на паливо, нові податки на квартири і балкони, паспортизація обміну валют і залізничних квитків, підняття пенсійного віку, закриття лікарень, ліквідація шкіл. Оптимізація за принципом тотального знищення. Якась сталінська "випалена земля"! Перелік покращень можна продовжувати. І нові ідеї у хворих головах урядовців налякали б навіть Данте і Босха! Рукотворна чорна діра в бюджеті "єнакіївських менеджерів" та "донецьких господарників" потребує нових джерел гоп-стоп здирництва. І ось на горизонті нові покращення: замість грошей - папірці-векселі (читайте Еріх Марію-Ремарк про гіперінфляцію 30-их минулого століття), податок із грошових переказів заробітчан, туристичний збір з усіх, хто насмілився відпочивати за кордоном, нові акцизи на пиво, збільшення акцизу на бензин, податки на обмін валют та депозити, податок на медійні пристрої (мобілки, планшети, комп'ютери і т.д.). Ну хто ж перший озвучить ідею збирати гривні за воду й повітря?! Це театр абсурду, в який грають безмозглі більшовики-кримінальники, які нещодавно довели свою феодальну вотчину до стану апокаліпсису, і тепер свій грабунок перенесли на всю країну.

Три роки останніх словесних баталій у телевізорі, які вже навіть не тягнуть на "собачі бої", переконали - на жодну критику, на жодне викриття беззаконня влада реагувати не буде. Якщо джерелом усіх порушень закону, епіцентром корупції є сама правляча команда, то апелювати до неї щодо своїх прав і свобод є щонайменше нерозумно й безрезультатно.

Президент, обраний третиною народу, і партія влади, яка заледве має 1/5 голосів підтримки. Така вже арифметика "демократичних" виборів. Виглянемо за вікно: 100% контроль усіх грошових потоків, адміністративних вертикалей та горизонталей, тотальний контроль центральної і місцевої влад, поголовна схема "смотрящіх" на місцях. А це вже - реалії, і те, що такий розклад зовсім не є відображенням останніх виборів-довиборів-перевиборів чи соціологічних опитувань настроїв, лише підтверджує правило: "демократична процедура завжди програє криміналітету".

Партія Регіонів, нажаль, є найгармонічнішим продовженням своїх феодальних виборців і намагатися переробити її совків у громадян держави є марною справою. А от згуртування решти народу (а це не менше 70-80 відсотків) - цілком реальна справа.

Опозиція, яка хоче залишитися у політичному класі на майбутнє, просто зобов'язана йти в народ з інформаційною кампанією. Не "козу водити" вулицями обласних центрів, а йти від хати до хати із самвидавом чи будь-яким іншим джерелом інформування. І розповідати не лише про стан справ у державі - а й те, що робити негайно. А в обласних центрах та великих містах збирати активних громадян не прапорами помахати під сценою - а для організації і підготовки всенаціонального страйку. А до його початку встигнути показати і розказати план змін "системи". Не банальні гасла побороти "всесильну матрицю" - а чіткий план очищення від кримінальної братви та конкретні законодавчі і виконавчі кроки на ліквідацію бандитського необольшевизму у державній машині. Не малювати пошепки в кулуарах Верховної Ради схеми майбутньої парламентсько-президентської моделі, де "Кличко-президент, Яценюк - прем'єр-міністр з функціоналом канцлера, а Тягнибок - голова парламенту", а вийти до людей із кадровою матрицею, яка дасть відповідь: "а хто прийде навзамін донецьким".

Поки українська пасивна більшість дивиться турецький серіал про Роксолану ("Величне століття") по телевізору - на вулицях Стамбула й Анкари живі турки дають відповідь на те, як може розвиватися ситуація, коли опозиція слабка, лідерів немає, але далі терпіти наругу уряду уже ніхто не бажає.

Українська поправка, що за такого сценарію поряд із міліцією на вулицях наших міст будуть стояти їх духовні сподвижники - гопники у спортивних штанах, картини сильно не міняє. Так собі, ще один пікантний етнографічний елемент кримінального "бєспрєдєла" а-ля "бикуватий шансон".

Гнів та агресія на вулицях у вітчизняному виконанні може стати лише найкоротшим шляхом розколу й розпаду, але ніяк не поступом до "третьої республіки". Якщо у найближчий час опозиція не зможе нав'язати "бандюковичам" свій сценарій, а буде й надалі лише огризатися і "повставати" на кожен новий випадок "розводу кроликів" чи точкових репресій "кривоохоронців" - то їх доля мало чим різнитиметься від решти збанкрутілого політичного класу. Це той унікальний короткотривалий момент новітньої історії, коли питання їх самозбереження і порятунку держави співпали у часі й просторі. Але для історії це лише коротка мить!

ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...