App Store Google Play

Вілкул відвідав Гірничий університет і похвалив молодих учених

03.06.2013 07:47
Вілкул відвідав Гірничий університет і похвалив молодих учених
Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул провів зустріч із студентами та викладачами Національного гірничого університету (НГУ) у Дніпропетровську. «Сьогодні освіта набуває нового сенсу. В університеті важливо не лише отримувати знання. Студенти мають стати новою генерацією української науки. НГУ - приклад такого підходу, коли інноваційні розробки студентів та молодих вчених включаються в економіку України», - сказав Олександр Вілкул.

Також урядовець відзначив значне зростання мотивації молодих учених в області. Зокрема, за три роки фінансування грантів на Дніпропетровщині збільшено в 6 разів і в 2012 році склало майже 900 тисяч гривень. За рахунок цього молоді вчені регіону з 2010 року отримали 50 грантів на суму від 30 до 50 тисяч гривень.

Під час презентації наукових розробок НГУ, Олександру Вілкулу - гірничому інженеру за фахом, були представлені інноваційні проекти, серед яких «Теплонасосна утилізація скидного тепла шахтної води, установка гарячого водопостачання». Проект вже реалізований на шахті «Благодатна» ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля». Також був представлений спільний польсько-український проект «Свердловинна підземна газифікація вугілля», який вже впроваджений в Польщі та має дослідні зразки на українських шахтах.

«Представлені проекти мають величезний потенціал для реалізації на практиці, зможуть зробити галузь ефективнішою, а економіку України конкурентоздатною. Потрібно скоротити шлях між науковим проектом та реалізацією його в реальній економіці. Тоді розробки українських науковців будуть якнайшвидше впроваджуватись на підприємствах та сприяти модернізації національної економіки», - сказав Олександр Вілкул.

На замовлення провідної вітчизняної паливно-енергетичної компанії ДТЕК, протягом останніх трьох років, НГУ виконав понад 40 науково-технологічних проектів. Серед основних напрямів роботи - формування вітчизняних наукових рішень і технологій у сферах прогнозування стану гірських порід, підвищення ефективності дегазації шахт, використання низькопотенційних джерел тепла шахт, отримання додаткових джерел енергії та інші.

Завдяки державній програмі «Наука в університетах» в НГУ створений науково-навчальний центр (ННЦ) «Проблеми використання енергетичного потенціалу геотехнічних систем України». Результатом роботи ННЦ є реалізація у 2008-2012 роках 2 проектів: «Високоефективне використання енергетичного потенціалу геотехнічних систем України: ресурси, енергозбережні технології, екобезпека» і «Комплексна генерація та утилізація енергії в умовах урбанізованих та промислових територій України». Також створено 6 лабораторій унікального обладнання.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...