App Store Google Play

Завтра стартує вже шостий "Мамай-фест"

31.05.2013 12:29
Завтра стартує вже шостий "Мамай-фест"
У Дніпродзержинську пройде ІV Всеукраїнський історико-культурологічний фестиваль "Мамай-fest".

Директор Музею історії Дніпродзержинська, голова оргкомітету фестивалю, Наталія Буланова, презентуючи фестиваль під час прес-конференції в ІА "Мост-Дніпро", зауважила, що історико-культурологічний фестиваль «Мамай-fest», започаткований в 2008 р., проводиться в Дніпродзержинську вже в шостий раз, що є свідченням його популярності.

Відкривається цьогорічний фестиваль 31 травня презентацією виставки декоративно - прикладного мистецтва на примузейній площі.

В рамках фестивалю пройде науково-практична конференція «Українське козацтво в історико-культурологічному вимірі». В ній візьмуть участь відомі мистецтвознавці, науковці, музейні працівники з різних регіонів України. Вперше до традиційних організаторів конференції - Дніпродзержинської міської ради та Музею історії Дніпродзержинська, долучився Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології АН України. За підсумками роботи конференції заплановано видати наукову збірку.

Закриється перший фестивальний день презентацією документального фільму «Художник і час», присвяченого відомому українському художнику Івану-Валентину Задорожному.

1 червня, на Міжнародний день захисту дітей, на примузейній території відкриється дитячий майданчик. Також там будуть підведені підсумки конкурсу дитячої творчості «Козак Мамай та його пісня».

В Музеї історії Днепродзержинська пройде виставка Клубу українських митців (м. Львів) та виставки «Україна у знаках і символах» (за участі провідних музеїв Львова, Києва, Дніпропетровська, Луганська), де будуть представлені артефакти, що є втіленням українського духу. Вперше в історії незалежної України відбудеться благодійний акт - передача авторських робіт Клубу українських митців до Музею історії Дніпродзержинська.

У літературній гостині «Коло слова» очікуються виступи відомих українських поетів Анатолія Кічинського, лауреата Шевченківської премії, Мар'яни Кіяновської, Дмитра Лазуткіна. Григорія Гарченка, Михайла Кудрявцева, Анатолія Шкляра, Сергія Злючого, Володимира Луценка.

Завершиться другий фестивальний день демонстрацією художнього фільму «Криниця для спраглих» (режисер Юрій Іллєнко) та короткометражних фестивальних фільмів «Відкрита ніч».

2 червня відбудеться екскурсія до Кодацької фортеці з відвідуванням Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. І. Яворницького. Вперше візьме участь у фестивальних заходах відомий дослідник Холодного Яру Роман Коваль з презентацією дослідження «Чорний Ворон: п'ять біографій». Потім відбудеться презентація документального фільму «Стеком і шаблею».

Завершиться третій фестивальний день традиційним концертом відомого бандуриста, заслуженого артиста України Тараса Компаніченка.

Наступного дня, 3 червня 2013 р., для учасників «Мамай-фесту» передбачена екскурсійна програма, а відвідувачі музею зможуть ознайомитися зі щойно відкритими експозиціями.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...