App Store Google Play

У Дніпропетровську святкували «Чисті джерела»

27.05.2013 09:17

У Дніпропетровську, біля пам'ятника академікові Дмитрові Яворницькому, в неділю відбулося свято народної творчості просто неба «Чисті джерела», повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Співробітники Історичного музею, які традиційно організовують цей захід, запросили на нього близько півсотні майстрів народної творчості з різних куточків України - вишивальниць, ковалів, гончарів, майстрів лозоплетіння, ткання, петриківського розпису тощо.

Вони не тільки демонстрували свої вироби, а й ділилися секретами свого ремесла з усіма охочими: гончарі дозволяли сісти за гончарне коло і виготовити посудину, а ковалі - потримати молот.

Майстрині-вишивальниці, які створюють авторські роботи і відроджують давні українські рушники та сорочки за музейними взірцями, охоче розповіли про вишивані символи та застосування вишивки в сучасному житті. На фестивалі також була представлена серія старовинних вишитих рушників з приватних колекцій.

«Метою заходу є не тільки і не стільки показати виставки виробів народних майстрів різних жанрів, а, в першу чергу, показати прийоми роботи, дати можливість гостям побачити, як народжуються витвори декоративно-ужиткового мистецтва, дізнатися про історію, зародження традиційних напрямків народного мистецтва краю і роль Дмитра Яворницького у його дослідженні, зберіганні й популяризації», - зазначили музейні працівники.

На фестивалі можна було також побачити і своєрідний звіт про роботу музейних програм - виставку малюнків учнів шкіл, із якими співпрацює Історичний музей, і вироби музейної студії «Жива глина».

Розважали гостей фольклорні колективи, а також дитяча циркова студія.

Фестиваль «Чисті джерела» у Дніпропетровську проводиться з 1989 року. Щороку Національний історичний музей імені Яворницького, його організатор, додає до програми якусь нову деталь - виступ кінного козацького театру, фольклорний фестиваль, демонстрацію весільного обряду тощо.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...