App Store Google Play

Павлограду загрожує гусінь під захистом екологічних чиновників

23.05.2013 17:56

Шахтарське місто Павлоград опинилося під загрозою піщаних буревіїв. Захисні насадження нищить шкідник, а боротися з ним не дозволяє санепідслужба, мовляв, хімікати загрожують річці та мешканцям міста, повідомляє ТВі.

Головний лісничий Павлоградського лісгоспу Віталій Байматов із жалем дивиться, як зелена гусінь нищить глицю. Соснова совка - так називається це лихо. Після неї на деревах не залишається голок, а дерева поволі всихають.

Загибель 40-річних сосен загрожує піщаними бурями місту Павлоград. Адже дерева висаджували спеціально, щоби не розлітався піщаний ґрунт.     

Соснова совка завелася у Павлоградських лісах ще торік. Тоді науковці Харківського лісозахисного підприємства вивчали комаху та рекомендували труїти її пестицидами.

Лісники кажуть, що заборону отримали, бо частина насаджень розташовані неподалік селищ і річки Самара. Державна санепідемслужба стверджує: термін реєстрації необхідного препарату прострочено.   

У лісників лишилося два тижні, щоби вдарити по шкідниках. Потім гусінь спуститься з дерева у лісну підстилку, пролежить до весни і розмножиться. Наступного року може стати ще гірше.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...