App Store Google Play

Звичайний фашизм

22.05.2013 10:59

Мабуть, не відкрию великого секрету, що у всьому світі існує журналістська солідарність. При чому існує навіть тоді, коли погляди журналістів не збігаються, а самі вони співпрацюють з виданнями ворогуючим між собою.

Але це десь там. За горами Карпатами. У нас ситуація інакша. У нас одні журналісти, які працюють на телебаченні, можуть, не зморгнувши оком, заявити, що антифашистський мітинг зібрав у десять разів більше людей, ніж опозиція, а журналісти провладних газет розповісти про те, як бандюки, найняті опозиціонерами, мотлошили журналістів. Ще трохи і з'ясується, що й бандюки не бандюки, а теж журналісти.

Єлєна Бандарєнка і Ганна Герман теж не раз заявляли, що вони журналісти. Але побиття журналістки відвертими бандюками, на чиїх мордах виписано діагноз імбецила, цих дамочок не зворушило. Герман дійшла до того, що звинуватила саму опозицію в побитті журналістів.

Ну все, як у Гоголя в "Ревізорі", де Городнічій каже Хлєстакову: "Унтер офицерша налгала вам, будто бы я ее высек; она врет, ей богу врет. Она сама себя высекла".

А Єлєна Гламурная заявила, що провокатори "в абсолютна мірнай формє папробавалі патроліть Яценюка".

Так от - я там був. Оте троління виглядало так, що вийшли якісь хлопці з замотаними мордяками і винесли плакат "Отдай мою морковь!"

Дуже дотепно. Але якщо це вважається мирною акцією, яка височайше дозволена владою, то я спробую приїхати до Києва з плакатом "Атдай маю шапку!" і прогулятися на Банковій.

Міліція поводилася ганебно, хоча важко повірити, що вона складається винятково зі зрощених із криміналом типів. Мабуть, там є і порядні люди, але після усіх цих подій новій владі не зостанеться нічого іншого, як поголовно вичистити увесь її склад.

Неможливо було спостерігати за тим, як веселилися бандюки, провокуючи своїми стрибками і махачами людей. Особливу лють у них викликали ті, хто їх фотографував чи фільмував. Але міліція їх не рухала. Вона була поруч, але нічого не робила, щоб відокремити бандитів від громадян.

Зате вона охороняла хлопців, які тролили. Не встигли провокаторів відтіснити і вирвати плакат, як міліція тут як тут. Оце оперативність!

Але куди поділася ця оперативність під час побиття журналістів? Я навіть здалеку бачив, як їх копали. Робили це фахово і швидко. Можна сказати миттєво: покопали і розбіглися. Таке враження, що не раз у цій майстерності тренувалися.

Тепер вони кажуть, що не бачили бейджика, але навіть мені на відстані було чути, як журналісти кричали, що вони з "5-го каналу". Чудово чули це й мєнти, яких важко назвати міліціонерами.

То вже потім один із них оговтався та почав зганяти розледащілих за наші гроші лягавих, щоб ті відтіснили бандитів.

А тепер ми чуємо з вуст правоохоронців суцільну брехню. Тупі функціонери не навчилися мислити по-новому. Вони забули, що живуть уже в інший час, коли фіксація подій відбувається водночас і багатьма особами. Однак міністр не помітив бандюків. Та я й не дивуюсь: бо які ж вони для нього бандюки? Рідні душі!

Каяття ж Тітушка, зрежисероване в МВС, виглядає і зовсім кумедно. Якщо там так сильно хотіли, щоб він зійшов за опозиціонера, то треба було б хоча його української мови навчити. Ну або суржику. Але, видно, рівень інтелекту не дозволяв.

Та й звідки йому взятися, коли мовлення цієї особини на рівні одноклітинної амеби: "как ви знаєте с тєлєвізора", "я говорю ето відео", "шукать", "Хрєщатік", "камєнюка", "грудіна", "капєц", "тєлік". Йому навіть не вдалося вивчити напам'ять ім'я журналістки. Ну, а те що летіли в них "каменюки" чи то пак відомі уже нам "тяжкі тупі предмети", яких ні камера, ні люди не бачили, говорить само за себе.

Вершиною міліцейського креативу виявилося твердження, що журналісти самі йому під ноги попадали. На хронікальних кадрах бачимо розлюченого агресивного бика зі звіриним оскалом і звіриними очима. Невже так мала би виглядати охорона опозиції?

Я йшов у тій колоні, але ніде не бачив серед опозиціонерів клієнтів у спортових костюмах і майках. Люди були вбрані святково, багато хто у вишиванках.

Приписувати дії бойовиків опозиції - це вже такий рівень контрпропаганди, що Геббельс просто вихідний.

Відтак постає питання: а хто ж у нас справжній фашист?

"Свобода" як не крути, на фашистів не тягне, бо необдумані репліки, кинуті на адресу Гайтани чи Куніс, вимога п'ятої графи у паспорті і заборони абортів - це смішно.

І чим погана ота п'ята графа? Чого б ото я соромився своєї нації? А якщо хтось і соромиться, отже є причина. А якщо влада проти, отже ця причина суттєва. А якщо влада проти, то я за. Відтак я теж фашист?

Я ще жодного разу від представників "Свободи" не чув жодних натяків на національне походження Савіка Шустера. Зате регіонали і комуністи не раз натякали на це.

Антисемітських та ксенофобських висловлювань з вуст регіоналів і комуністів теж ніколи не бракувало. Я їх не раз наводив. Послужний список "свободівців" у порівняні з ними ду-уже вже скромний.

Коли ми з Сергієм Грабовським напередодні мітингу були на ефірі "5-го каналу, він заявив, що фашизм іде саме з Донбасу. Представник регіональної соціології, якого називають "кишеньковим соціологом" гнівно обурився і став волати, що історик ображає трудящих Донбасу.

Але йшлося не про всіх жителів Донбасу, а лише про тих, хто голосує за те, аби в країні творилося саме таке покращення, а не інакше. А також про тих, які захопили усі пости і не бачать поза своїми земляками нікого гідного керувати країною. А це, вибачайте, уже расизмом попахує.

Юрій ВИННИЧУК, ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...