App Store Google Play

ПРО ЕТО

20.05.2013 14:35
Про те, що Ви прочитаєте нижче, один маловідомий, але розумний та енергійний політик сказав приблизно так: "Це все занадто розумно та правильно, щоб його зрозуміли наші люди...". Невже це і справді так?
..............................................................................................
«ПРО ЕТО»
(або запитання, які всі воліють вважати риторичними, бо не здатні на них дати відповідь по суті)

Почнемо зі справді риторичних запитань з очевидними відповідями, наприклад.
- Україна, як державне утворення на території в 603 тис. кв. кілометрів, на якій проживають близько 45 млн. людей, є організаційною СИСТЕМОЮ? Очевидно так, думаю мало хто не погодиться.
- Ця система, як будь-яка інша система при даних конкретних внутрішніх та зовнішніх умовах, має свій оптимальний стан за критерієм найбільшої ефективності? Певно, що мусить мати.
- Чи сьогоднішній стан нашої державної системи відповідає її оптимальним характеристикам? Абсолютно всі переконані, що ні.

І тут починаються неприємні запитання, котрі абсолютно всі (з різних, очевидно, причин) намагаються не помічати, наприклад.
- Який же оптимальний стан системи «Держава Україна» за критерієм її ефективності для власних громадян в реальних фізичних вимірах? Невже не цікаво, чи важко визначити?
- Так чому, цей оптимальний стан системи ніхто і не намагається визначати, зображати та показувати людям, як мету розвитку та вдосконалення Держави, можливо саме, як національну ідею?

А далі, ще більш очевидні та конкретні запитання.
- Де весь вичерпний перелік дій (функцій), які мають обов'язково виконуватись в державі, для того, щоб вона дійсно була такою, як хочуть люди?
- Якою ж мала б бути та нова організаційна структура системи, щоб ці функції виконувались найбільш ефективно?
- А скільки ж і яких ресурсів потрібно щоб такі функції виконувались в повному обсязі в межах такої нової оргструктури? Який для цього потрібний бюджет?
- А який же рівень ВВП держави має забезпечити її економіка, щоб отримати через систему оподаткування такий бюджет?
- А яка ж структура економіки зможе найбільш ефективно, не виснажуючи та не забруднюючи природу, а також залучаючи людей до більш інтелектуальної, творчої діяльності, що б сприяло соціальному розвитку суспільства, забезпечити досягнення необхідного рівня ВВП?
- А яка має бути розумна, не репресивна система оподаткування, щоб ефективно виконати цю, покладену на неї, функцію.

Лише відповіді на ці, основні, запитання можуть вже обґрунтовано потягнути за собою ті чи інші кардинальні зміни в освіті, науці та ін..
І, очевидно, що лише після цього є сенс говорити про якесь реформування, розробку та впровадження систем нових юридичних нормативних актів та відповідно нових, більш ефективних, організаційних інституцій.

Але ж чого нічого подібного не робиться, навіть розмови не ведуться?
Адже ж це не чиїсь фантазії чи забаганки, а об'єктивні вимоги серйозного системного підходу до вирішення будь-якої проблеми, якщо дійсно хотіти її вирішувати. Як таке можна ігнорувати?
Не можна досягти мети - не маючи чіткого уявлення про неї.

Так, це не справа влади - їм і так все добре, а що ж опозиція? Вона ж то за визначенням завжди мала б бути розумнішою? Вона ж мріє повести за собою народ?
Саме створення реалістичних програм переходу країни, окремих її сфер, галузей та ін.. з теперішнього стану в новий, більш ефективний, який вже чітко окреслений, і має бути кінцевою метою сьогоднішньої діяльності будь-якої політичної сили, яка хоче прийти до влади. Тільки за такою силою народ може піти.

Народ же не дурний - він стомився вставати «проти», але він готовий, навіть історично, встати на «боротьбу ЗА ЕТО!»

То хто ж здатен показати народу «ЕТО» - за що варто боротися та, не дай Бог, помирати?

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...