App Store Google Play

Правозахисник: "Провокації щодо патріотів лише починаються"

16.05.2013 09:35
15 травня в Дніпропетровську в офісі організації Української Народної партії відбулася пресова конференція на тему «Бої без правил штурмовиків Партії регіонів проти мирного населення». Жодне з інформаційних агенств міста не зголосилося надати учасникам ходи з нагоди Дня примирення та пам'яті майданчику для виступу.

Представник організації «Спільна справа» Віктор Романенко розповів, що мирна хода готувалася на виконання рішення ООН (Україна ратифікувала відповідну конвенцію), її учасники йшли поклонитися могилам загиблих. Прапори були лише державні, гасла аполітичні: «Вічна пам'ять загиблим», « Україна втратила 11 мільйонів своїх синів». Але абсолютно мирна хода підверглася нападу спортсменів, які вели себе як справжні фашисти. Він продемонстрував фото, на якому видно, як «спортсмени» намагаються порвати прапор та розірвали і топчуть ногами плакат про втрати України у війні.

Щоправда, звалити сутички на учасників ходи і проголосити їх екстремістами не вдалося, хоча, на думку активіста, планувалося саме це.
Голова Дніпропетровської правозахисної групи Василь Сухов розповів, що новітні штурмовики порушили понад п'ятнадцять статей Карного Кодексу, але справу порушили лише за однією: «Хуліганство». Втім, на його думку, план поміняти катів та жертв місцями ще не відкинуто.

- В Конституції є стаття 39, яка гарантує кожному з нас мати право вільно збиратися, приймати участь у демонстраціях. Сьогодні це право дуже часто порушують рішенням судів, іноді навіть втручається Беркут. А відтепер знайшли й новий спосіб: перешкоджання силою спортсменів. Я налічив близько 15 статей Кримінального Кодексу, які були порушені під час проведення акції 8 травня спортсменами та їх керівниками (представником влади - народним депутатом Іваном Ступаком, та виконавчим директором обласної федерації дзюдо Данилом Воловичем), - пояснив Сухов.

- Мене, як правозахисника, дуже стурбувало повідомлення МЗС про відкриття кримінальної справи за статтею 296 частиною другою. Це - хуліганство. Це означає, що ті громадяни України, які приймали участь в ході та постраждали від спортсменів, можуть дуже швидко бути перекваліфіковані на обвинувачуваних, так як ця стаття дає можливість звинуватити будь-кого. Я так розумію, що управління міліції дуже добре знає, що на площі було завдано тілесних ушкоджень міліції та порушено честь міліції, тож правоохоронці мали б відкрити справу за статею 296 частиною третьою («Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони були вчинені особою, раніше судимою за хуліганство, чи пов'язані з опором представникові влади або представникові громадськості, який виконує обов'язки з охорони громадського порядку, чи іншим громадянам, які припиняли хуліганські дії,- караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років»).

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...