App Store Google Play

Дніпропетровська третьокласниця - у трійці кращих знавців української

16.05.2013 09:56

Попри скандали, в Україні виживає конкурс знавців української мови імені Яцика, де за грамотність та гарне знання державної вручають премії.

Десятки меценатів з усього світу скидаються, щоб діти, які кохаються в українській, отримували не просто диплом чи грамоту, а справжню дорослу винагороду.

Свій перший гонорар у 3 тис. грн дев'ятирічна Влада Маціяко ретельно рахує і тішиться. Дівчинка опинилася в трійці найкращих мовознавців України серед третьокласників.

Учениця Дніпропетровського ліцею із російськомовної сім'ї Влада зізнається, що у побуті розмовляти державною ні з ким, проте на уроці мова дається легко.

- В нашій школі зовсім не розмовляють українською мовою, - каже дівчинка.

Грошові винагороди на конкурсі сягають 7 тис. грн. Кошти надходять лише від меценатів. Проте організатори конкурсу бідкаються, що третій рік поспіль мовні змагання ігнорує Міністерство освіти, яке раніше своїм спецуказом організації допомагало. За таких умов конкурсу, в якому бере участь 5 млн дітей із 20 країн світу щороку, нині доводиться виживати.

Лави мовознавців усе більше поповнюють діти з Півдня та Сходу України. Переможниця шестикласників Анастасія із Сімферополя розкрила свій секрет знань - їй допомагають практикуватись у побуті батьки. Натомість восьмирічний призер Андрій впевнений, що запорукою знань є щоденне навчання: "Всі канікули писати тексти, речення, самостійно читати"

ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...