App Store Google Play

День пам’яті жертв Другої Світової патріоти проведуть у єдності

07.05.2013 12:52
8 травня у Дніпропетровську вперше проведуть масштабний захід до Дня пам'яті і примирення, покликаного вшанувати жертв Другої світової війни.

Активіст ГРАДу Сергій Карноза повідомив, що акція розпочнеться о 16:00 на Європейській площі. Далі учасники вирушать до парку ім. Калініна, де поховані загиблі у роки Другої Світової вояки.

«В цьому парку знаходяться поховання не тільки радянських вояків, там також поховані італійці, німці, румуни - це символічно саме для примирення. Ми згодні примирюватися із тими, хто не зазіхає на нашу землю, культуру, національну ідентичність», - наголосив Сергій Карноза.

Організатори акції вважають, що святкування Дня Перемоги 9 травня сприяє ототожненню подвигів вояків із подвигами тоталітарних режимів, яким українці однаково протистояли. День пам'яті же покликаний показати, що у війні немає переможців, оскільки вона забрала мільйони життів незалежно від того, хто на якій стороні воював.

Заступник голови ДМО СУМ в Україні Леся Скорик зазначила, що минулого року їхня організація також виходила із ініціативою проведення такого Дня примирення: «Ми захотіли відзначити день пам'яті не лише вояків, а і всього мирного населення всіх країн, яке попало у страшний вир війни, особливо тих, які так і не народилися, які не сказали, не зробили чогось, які не змінили цей світ».

Цьогорічний захід зібрав активістів із 54 громадських організацій та 5 партій, зазначив координатор руху «Спільна справа» у Дніпропетровську Віктор Романенко.

«Ми бачимо об'єднання патріотичних конструктивних сил. Завтра о 16 годині січеславці побачать оте очікуване об'єднання українців, про яке ми мріємо», - заявив Віктор Романенко.

У всьому світі День пам'яті і примирення відзначається 8 травня - у день капітуляції Німеччини та завершення Другої Світової війни. Така пропозиція для держав-членів ООН, неурядових організацій та приватних осіб міститься у Резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 22 листопада 2004 року.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...