App Store Google Play

Євросуд визнав арешт Тимошенко незаконним і політично мотивованим

30.04.2013 12:40
Європейський суд з прав людини визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним та політично мотивованим. Таке рішення ЄСПЛ оголосив сьогодні.

"Суд одноголосно визнав, що було порушення ст.5 п.1 (Європейської конвенції з прав людини - Ред.). Суд одноголосно встановив, що було порушення ст.5 п.4, суд одноголосно визнав, що було порушення ст.5. П .5. Суд одноголосно встановив, що було порушення ст.18 Конвенції (обмеження прав людини)", - йдеться в рішенні ЄСПЛ.

Представник Тимошенко в ЄСПЛ Валентина Теличенко назвала це рішення Європейського суду з прав людини "очікуваним".

"Звичайно, українському уряд треба серйозно задуматися, які саме заходи почати, щоб припинити політичний тиск на суд, а також очистити репутацію", - сказала вона.

Нагадаємо, скаргу на незаконний арешт, політичні мотиви переслідування, нелюдське ставлення, катування і незаконність відеоспостереження за Тимошенко захист екс-прем'єра подав до Європейському суду з прав людини 10 серпня 2011 року.

14 грудня 2011 року ЄСПЛ надав пріоритетний статус для розгляду скарги Тимошенко.

15 березня 2012 року суд визнав забезпечення Україною належного лікування Тимошенко.

Публічні слухання в справі Тимошенко в Страсбурзі почалися 28 серпня 2012 року.

У своїй скарзі Тимошенко стверджує: її взяття під варту було політично мотивованим, не було судового перегляду законності її утримання під вартою в Київському СІЗО, умови утримання були неадекватними, без надання належної медичної допомоги, вона перебувала під цілодобовим спостереженням в харківській клініці.

Сторона захисту Тимошенко посилається головним чином на статтю 3 (приниження людської гідності), статтю 5 (право на свободу і безпеку), статтю 8 (право на приватне життя) і статтю 18 (обмеження прав людини) Європейської Конвенції з прав людини.

15 жовтня ЄСПЛ відкрив провадження за ще однією скаргою Тимошенко - про порушення її права на справедливий суд у зв'язку з політичними мотивами.

Тимошенко в жовтні 2011 року було засуджено до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією у 2009 році.

З кінця грудня 2011 року вона відбуває термін покарання у Качанівській колонії в Харкові. З травня 2012-го через погіршення здоров'я Тимошенко перебуває на лікуванні в лікарні "Укрзалізниці".

Інтерфакс-Україна

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...