App Store Google Play

У Дніпрі озеро труїть мешканців

26.04.2013 13:12

У Дніпропетровську жителі щонайменше трьох десятків вулиць залишилися без питної води, та ще й із загрозою "підхопити" інфекцію просто з власних криниць. Кілька тижнів тому вода в озері, яке сполучається з їхніми свердловинами, почала смердіти і набула дивного зеленкувато-фіолетового відтінку. За кілька днів такий самий сморід жителі відчули і у власних криницях. Люди певні, що воду вони п'ють геть не питну, і їхнє здоров'я в небезпеці.

Але, виявилося, ці проблеми нікому не цікаві.

"Вода смердить, каламутна. Ми коли повз їдемо, ми не їдемо, а пролітаємо. Так неможливо", - скаржаться місцеві.

Але то були квіточки, зрозуміли жителі, коли побачили, що сталося з озером кілька тижнів тому. Вода в озері помутніла, потім стала якась фіолетова, а якщо кинути камінь, то на поверхні з'являються мильні бульбашки. А коли той самий сморід і колір з'явився і в їхніх колодязях, люди взагалі запанікували. Кинулися по інстанціях, але всюди дістали відмову, тоді воду з криниць та озера жителі самі віднесли до лабораторії.

У лабораторії кажуть, у питній воді допустимі норми перевищені удвічі-втричі, а в озері - до шести разів. Результат експертизи свідчить, що в озеро таки текла каналізація. Тож, жителі прилеглого району винуватять водоканал. Але там твердять, цього просто не може бути.

"У нас немає труб, які виходять в озеро...", - запевняє головний спеціаліст із захисту довкілля КП "Дніпроводоканал" Олена Шавкова. І своєю чергою, указують на інших комунальників, тих, що відповідають за зливні стоки.

Там визнають, в озеро справді зливається дощова вода. Тим часом, що тепліше на вулиці, то неспокійніше людям.

"Це ж тільки хімічний аналіз, а бактеріологію ніхто не робив, а це і гепатити, і холера, і дизентерія. Та мало що ще ...", - обурюються люди.

Чи є привід хвилюватися може визначити санстанція, але там відмовляються брати воду на експертизу з озера Курячого та людських криниць. Чиновники запропонували жителям мікрорайону, колодязі яких забруднені, власним коштом прокласти водогін.

ТСН,  Олена УСЕНКО.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...