App Store Google Play

Регіон-лідер і далі буде плацдармом для реформ і експериментів?

25.04.2013 17:44

Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул, Генеральний Секретар АЄР Паскаль Гьорген та Президент Комітету  АЄР Ханде Бозатлі підписали Протокол співробітництва між Кабінетом Міністрів України та АЄР. Відповідно до цього Протоколу буде створено Координаційний центр для імплементації кращих європейських практик у регіонах України. Для розробки пропозицій буде створено спільну робочу групу з представників регіонів України, а також громадських організацій ЄС та інших структур, в тому числі Європейського парламенту, Комітету Регіонів та Європейської Комісії.

«Уряд впроваджує в стратегії розвитку українських регіонів кращий досвід країн ЄС. Це є основою наближення до європейських стандартів якості державного управління, сучасних технологій електронного врядування, підвищення якості медицини та освіти. Відповідно це покращує інвестиційний клімат та сприяє розвитку економіки і міжрегіональних зв'язків», - сказав Олександр Вілкул.

Протокол підписано в рамках проведення на Дніпропетровщині Конференції Асамблеї європейських регіонів (АЄР). Вона триватиме з 25 по 27 квітня 2013 року. Конференція проходить в Україні вперше.

«Проведення в Україні таких заходів є підтвердженням активної міжрегіональної співпраці та зацікавленості Європи  в поглибленні стосунків з нашою країною», - сказав Віце-прем'єр-міністр.

В Конференції беруть участь близько 200 делегатів. Це депутати Європарламенту, керівники дипломатичних установ, губернатори регіонів країн ЄС, керівники регіонів України та представники інших країн-учасників Східного партнерства ЄС.

«Як Генеральному секретарю Асамблеї європейських регіонів мені дуже приємно бути в Дніпропетровську. Чому сьогодні я тут? У минулому році в Дніпропетровській області пройшла Конференція країн «Східного партнерства», що була організована Олександром Вілкулом. Ми були присутні на заході і чітко бачили бажання Олександра Вілкула та АЄР робити подальші кроки. І сьогоднішня конференція є таким кроком. Відношенні між АЄР і Дніпропетровською областю вкрай важливі, і для нас сьогодні велика честь перебувати в регіоні. Що ми маємо намір зробити сьогодні? У нас є 3 вкрай важливих пункти. Перш за все, ми організуємо роботу 2 із 3 наших комітетів і вкрай важливим для місцевих та обласної влади є залучення в тематичну роботу наших комітетів, що стосується освіти, культури та міжнародних відносин АЄР. У п'ятницю відбудеться тематична робота комітету, присвяченого розвитку економіки європейських регіонів», - сказав Генеральний Секретар АЄР Паскаль Гьорген.

 У п'ятницю, 26 квітня, буде презентовано досвід впровадження стратегій розвитку європейських регіонів для керівників областей України. Також працюватиме виставка «Партнерство та Взаємодія. Заохочення ділових та партнерських проектів в області енергетики, підтримки малого та середнього бізнесу, освіти, професійного навчання, культури та молоді».

«Україна зацікавлена у використанні сучасних енергозберігаючих технологій, досвіді розвитку малого та середнього бізнесу, підвищенні якості освіти та розвитку місцевого самоврядування. Це важливі складові Стратегії розвитку нашої держави. І такі заходи, як Конференція АЄР, є важливою платформою для обміну досвідом», - сказав Олександр Вілкул.

27 квітня, у суботу, гості відвідають ДПВО «Південмаш» та центр Петриківського розпису - селище Петриківка.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...