App Store Google Play

Дніпропетровщина - приклад захисту суспільної моралі?

23.04.2013 18:05
До нас приїхав... Ні, не ревізор - голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. Василь Костицький підкреслив: вони - не цензори. Лише незначною мірою коригують інформаційний потік нового часу. У Дніпропетровській області комісія не зафіксувала жодих грубих порушень законодавства у сфері захисту суспільної моралі, тож її представники приїхали для того, аби перейняти наш досвід і потім розповісти про нього у решті регіонів.

«Відповідно до ст.2 ЗУ "Про захист суспільної моралі", в Україні забороняється розповсюдження інформаційної продукції, яка сіє фашизм, неофашизм, національну/релігійну ворожнечу, ображає або принижує людину за національною/релігійною ознакою, пропагує насильство/жорстокість, пропагує алкоголізм/тютюнопаління/наркоманію і містить порнографію», - пояснює Василь Костицький, голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

Дніпропетровщину експерти називають ледь не взірцем моральності! Мовляв, грубих порушень законодавства у цій сфері у нас не було, а це - неабиякий приклад для інших.

«Очевидно, коли в Дніпропетровській області люди знаходять можливість поєднати зусилля 96 крупних крупних етнічних груп, які разом є українці і працюють на Україну, очевидно, що є, про що поговорити і тут», - говорить Василь Костицький.

Та загрози все одно існують. Для реальних людей найбільша - віртуальний простір. Адже в умовах інформаційного суспільства треба вчитися жити по-новому. Тепер не треба жодних спецслужб - інформація про кожного уже є в Інтернеті. Бери - не хочу.

«Інтернет на сьогодні став з одного боку феноменальним засобом спілкування, бузнесу, культури, освіти. З другого боку несе відповідні ризики. Ну, кожна п'ята дитина, наприклад, готова повідомити домашню адресу, коли їдуть у відпустку, де заховані гроші або зустрітися із хлопчиком Петриком, яким виявляється один з представників 950-тисячної армії педофілів», - каже голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

Утім, приборкувати мережу, подібно сусідній Росії, в Україні ніхто не збирається. Ті ж, кого захищають, не проти боротися і самі. Кількість звернень до комісії від населення щодо різного контенту постійно зростає.

«За 2010 рік - 7 тисяч одиниць різних матеріалів: фотографій, сюжетів, фільмів, за 2011 рік - 14 тисяч, за 2012 рік - 25 тисяч матеріалів, які змушені були переглянути експерти», - говорить Василь Костицький, голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

При цьому заборонити щось комісія не може - лише рекомендує. І запевняє - цензури в Україні немає! А поки ви погоджуєтесь чи ні, ми запитали у перехожих, чи не перетинає захист моралі межу цензури і чи є остання в Україні. Виявилось, дехто з містян вважає, що правду від народу не дуже голосно чути, хтось переконаний, що демократія в нас процвітає і можна говорить, що хочеш, а треті наголошують, що без цензури неможливо, принаймні у ЗМІ.

9 канал

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...