App Store Google Play

У США успішно запустили ракету з дніпропетровським першим ступенем

22.04.2013 17:10

У США успішно запущена нова ракета-носій середнього класу Antares для доставки вантажів на міжнародну космічну станцію (МКС), побудована американською Orbital Science Corp в рамках міжнародної кооперації за участю України.

У центрі інформаційних зв'язків ДКБ "Південне" (Дніпропетровськ) повідомили, що успішний демонстраційний пуск РН Antares був здійснений у понеділок о 00.00 за київським часом з центру космічних польотів на острові Уоллопс (Вірджинія, США).

Нова РН Antares складається з двох ступенів і космічного вантажного корабля Cygnus (третій ступінь).

Основна конструкція першого ступеня РН Antares розроблена ДКБ "Південне" (КБП) в кооперації з ВО "Південмаш" (ЮМЗ, Дніпропетровськ), ЗАТ "Хартрон-Аркос" (Харків), ПАТ "Київприлад" (Київ), ПАТ "Хартрон-ЮКОМ "(Запоріжжя), ПАТ" ЧЕЗАРА ", ПАТ" РАПІД "(обидва Чернігів).

"Підготовка РН Antares до пуску, її випробування і пуск виконані за участю фахівців "КБП","ЮМЗ" і "Хартрон-Аркос". Українські фахівці у повному обсязі забезпечили виконання всіх операцій у своєму секторі відповідальності. Завдання пуску виконано повністю", - повідомляють в ДКБ "Південне".

"Програма кооперації учасників програми Antares є унікальною, тому що в рамках цієї програми українська сторона вперше виконує весь комплекс робіт з проектування, відпрацювання, та виготовленню матеріальної частини основної конструкції першого ступеня РН, замовленого Національним агентством США (NASA)", - зазначають в ДКБ.

Згідно з раніше озвученими даними американської компанії, в рамках угоди між Commercial Orbital Transportation Services (COTS) і NASA в 2013 році планується забезпечити ще два пуски нової РН. Другий пуск РН призначений на літо: у рамках запуску планується провести випробувальний політ вантажного модуля. На кінець року запланований запуск, в рамках якого планується доставити на МКС корисний вантаж.

Інтерфакс-Україна

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...