App Store Google Play

Лише третина РДА виконують положення Закону про доступ

18.04.2013 13:36

Фахівці виявили, що тільки 36% РДА виконують закон "Про доступ до публічної інформації" належно, натомість 22% - фактично ігнорують його основні положення. Координатори Центру Політичних Студій та Аналітики перевірили 50 сайтів Районних державних адміністрацій як вони виконують положення Закону України.

Головними критеріями оцінювання були повнота наданої інформації на сайтах РДА, її структурованість, систематичність оновлення та зручність у використанні.

Найкращими стали сайти Красноградської, Костопільської, Царичанської, Золочівської та Нікопольсьскої РДА, адже містили більшість необхідної інформації.

Як стало відомо координаторам ЦПСА, найпроблематичнішим для розпорядників інформаційних порталів стало розміщення необхідних даних щодо системи обліку публічної інформації, оприлюднення звітів та проектів рішень органу влади, що потребує обговорення. Лише 20% РДА розміщують на власних порталах інформацію у зазначених розділах, і тільки у 6% дана інформація є належно оформленою та систематизованою.

Ведення реєстру публічної інформації виявилось найскладнішим завданням у межах виконання закону. 64% перевірених сайтів не подають жодних відомостей у відповідній вкладці. Реєстр публічної інформації належним чином поповнюється лише на 20% сайтів, зокрема Золочівської, Лугутинської, Яготинської, Красноградської, Костопільської РДА.

Необхідні звіти щодо опрацювання інформаційних запитів органами влади надають 66 % РДА, але тільки 28 % з них отримали найвищу рейтингову оцінку за якість та своєчасність розміщеної інформації.

Серед 50 промоніторених сайтів, єдиним, де належним чином була оформлена система звітів про діяльність, стала Марківська РДА. Поширеним порушення на більшості порталів є застарілість звітів про доступ до публічної інформації і відсутність всіх необхідних даних.
88% РДА не виконують належним чином положення закону щодо оприлюднення проектів рішень органу влади, які підлягають обговоренню. Лише на 12% РДА громадни можуть ознайомитись із проектами рішень, відтак слідкувати та впливати на діяльність органів влади.

Сосницька, Снігурівська та Приморска РДА найгірше слідкують за виконанням положень закону. Їх сайти отримали найменшу кількість рейтингових балів. У Токмакської та Арбузинської РДА немає власних сайтів, через що вони займають останні щаблі у рейтингу.
Не менш цікавими є дані отримані у відповідь на інформаційні запити надіслані в ці ж самі РДА у лютому. Таким чином, 9 районних державних адміністрацій відповіли, що у них немає сайтів, хоча їхні веб-сторінки розміщені в Інтернеті та регулярно оновлюються. Постає питання: чому чиновники не знають про існування цих сайтів?

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...