App Store Google Play

Вироджена політика

17.04.2013 16:44

Ми переходимо в принципово новий політичний стан суспільства. Якщо ще восени 2012 було констатовано, що наша політика є нецікавою, то сьогодні можна засвідчити початок процесу виродження політики.

Як так стається, що політика вироджується? Вочевидь це відбувається тоді, коли вона втрачає суть, задля якої зазвичай і з'являється - досягнення рівноваги між різними групами інтересів для загального блага.

Будь-який відхід від рівноваги у бік інтересів лише однієї групи не є виродженням політики, якщо ця група стоїть на сторожі загального блага. Але при цьому ризик виродження політики збільшується, оскільки в такому разі менш впливова група перестає представляти свої інтереси публічно, що веде до ситуації, коли загальне благо дуже швидко перетворюється на абстракцію.

В означенні політики існують доволі випрацювані оцінки орієнтацій, які так чи інакше дозволяють розуміти її позитивний сенс - опортунізм, реакційність, консерватизм, демагогія і т.д.

Опортунізм на противагу загальному благу. Опортуністами називають політиків і політичні партії, які за будь-яких умов обстоюють лише власні, зокрема приватні і навіть індивідуальні, інтереси. Опортуністи зазвичай є неугодоздатними або такими, що порушують будь-яку угоду з ким завгодно за першої ж можливості, коли нехтування спільними інтересами дозволяє отримати власну вигоду.

Реакційність на противагу активізму. Реакційними називають політиків і політичні партії, які здатні лише реагувати на події, але не здатні творити події, діяти на випередження, працювати на перспективу.

Консерватизм на противагу інноваційності. В даному сенсі мається на увазі не ідеологія традиційних соціально-еволюційних цінностей (свобода, приватна власність, підприємництво поза протекцією держави), а ретроградний консерватизм. Консервативними або ретроградними називають політиків чи політичні партії, які не здатні до жодних соціальних змін, які стоять на перепоні будь-якому прогресу, оскільки він змінює статус-кво, що неодмінно призводить до знищення панівного становища правлячого класу.

Демагогія на противагу осмисленій змістовності. Демагогічними називають політиків та політичні партії, які в публічній комунікації вдаються до маніпуляцій задля досягнення власних приватних чи вузько-партійних (вузько-корпоративних) цілей.

Коли в суспільстві опортунізм, реакційність, консерватизм та демагогія значно поширюються, політика стає виродженою.

Вироджена політика стає безсмисленою і згодом взагалі беззмістовною. Суспільство виродженої політики втрачає сенси повсякденного існування.

Виникає питання - чому в суспільстві виродженої політики нові ідеї не можуть пробитися у публічний простір? Причина проста - обиватель продовжує бути зосередженим на публічному театрі політиків-виродженців.

У обивателя просто немає вибору, він змушений вироджуватися разом з його політичними кумирами. Лише дуже небагато хто можуть дозволити собі шукати смислу в Інтернет. Це ті люди, у кого є відчуття смислу, відчуття перспективи.

Інтелектуали такого суспільства або вдаються до еміграції (зовнішньої чи внутрішньої), або переходять до вузько-клубної комунікації. Публічні інтелектуали в суспільстві виродженої політики швидко стають беззмістовними. Зміст і смисл переходять до маргінальних інтелектуалів.

Звичайно, маргінальні інтелектуали є найбільш вразливими до того, що відбувається, на відміну від їх товстошкірих колег - беззмістовних публічних інтелектуалів виродженої політики. Саме тому маргінальні інтелектуали виродженої політики дуже часто впадають в депресію. АЛЕ - тепер вже є Інтернет. І їм вже легше, хоча теж важко.

Маргінальні інтелектуали знаходяться поза масовою комунікацією. Саме тому в суспільстві виродженої політики нові ідеї не можуть виникати в публічній комунікації.

Не дивіться політичних ток-шоу - там вже давно нема ні змісту, ні смислу. Шукайте зміст і смисл серед ідей маргінальних інтелектуалів.

Українська правда

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...