App Store Google Play

Маленькі українці попри штучне зросійщення бережуть традиції

17.04.2013 16:21
Більше 200 робіт юних майстрів було відібрано з понад півтисячі для експозиції на вставці «З Україною в серці», яка відкрилася у Дніпропетровську. Відкрив виставку перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Крупський. Він зазначив, що тут зібрані справжні дива, створені дітьми, які роблять світ кращим, гарнішим та яскравим. На виставці представлено декоративно-вжиткове мистецтво та традиційні народні промисли: твори, виконані у техніці Петриківського розпису, вироби з писанкарства, декоративного мистецтва, народні ляльки, виготовлені з використанням аутентичних елементів та прадавніх символів.

Обласна дитячо-юнацька виставка декоративно-вжиткового мистецтва та традиційних промислів «З Україною в серці» проводиться Дніпропетровським обласним дитячо-юнацьким кіноцентром «Веснянка». Її мета - виявлення та підтримка творчо обдарованих дітей та молоді, популяризації народних промислів і традицій. У цьому році для участі у виставці надіслано 545 робіт, які виконали більш ніж 300 авторів. З них для експозиції відібрано 224 роботи юних митців, переможцями визнані 96 дітей з Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Новомосковська та Дніпропетровського району.

Експозиція декоративно-вжиткового мистецтва та традиційних промислів є однією з найцікавіших форм естетичного виховання молоді, зазначив керівник регіону: «Це єднає сучасне підростаюче покоління з багатими культурними традиціями минулого нашої Вітчизни. Дуже важливо, що в сучасному суспільстві нове покоління цінує, зберігає та розвиває культурні традиції свого краю».

Перший заступник губернатора Анатолій Крупський зазначив, що в області відроджується традиція Петриківського розпису, яка невдовзі має всі шанси увійти у перелік нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. «Саме так, спираючись на унікальне підґрунтя вітчизняної культури та традицій, якими захоплюється увесь світ, та повною мірою враховуючи сучасні тренди та передові технології, Дніпропетровщина динамічно розвивається та рухається вперед», - сказав Анатолій Крупський.

Виставка «З Україною в серці» відкрита для відвідувачів, тому кожен мешканець Дніпропетровщини має можливість побачити зроблені юними майстрами народні іграшки, ляльки, зразки Петриківського розпису, писанки, що відображають розмаїття нашого краю.

Експозиція буде працювати у приміщенні музею «Літературне Придніпров'я» (Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 64) до 20 травня.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...