App Store Google Play

Метробудівники не дочекались зарплати і знову вийшли на мітинг

16.04.2013 16:17

Чотири місяці без заробітної плати, три тижні після можновладних обіцянок, і метробудівники знову вийшли на мітинг.

На підприємстві зараз значиться близько двох сотень людей. Їм держава заборгувала майже два мільйона гривень зарплати. Більша частина колективу - у відпустках за свій рахунок. Метро не будують вже три місяці, лише відкачують воду з тунелів, щоб не затопило місто, чекають виплати зарплати та слухають обіцянки.

Від часу попередньої зустрічі з владою змінилося хіба що місце, промова радника губернатора мало чим різнилася від березневої. Метробудівникам розповіли, як гарно житиметься їм у комунальній власності міста та як важко зараз усім, коли не працює Верховна Рада.

- Чи ми підемо до непрацюючого органу вирішувати питання? Кабінет Міністрів, навіть за відсутності глобально прийнятих рішень по ВР, нашкріб для нас 21,8 млн грн.. В середу буде Кабмін, де буде прийняте рішення, - говорить радник губернатора Віктор Сергєєв.

Цей 21 мільйон, знайдений у засіках, держава мала виплатити підприємству за виконані роботи ще в минулому році. У 2013-му фінансування з держбюджету на рахунки «Дніпрометробуду» також не надходив. Зараз невідомо де шукають гроші і для виплати боргу по заробітній платні.

- Кабмін і Вілкул вживають усіх заходів, щоб якомога швидше вирішити ці питання, - говорить виконуючий обов'язки першого заступника голови ПАТ "Дніпрометробуд" Михайло Чернявський. - Шукають резерви, джерела для отримання нами цих грошей.

Доки у Києві шукають гроші, у «Дніпрометробуду» росте заборгованість перед податковою та пенсійним фондом, але це мало кого хвилює.

- Всі ми зараз в одному човні. Не треба його розхитувати, - каже Сергєєв. - Питання вирішується. За три тижні ми пройшли чималий шлях, і я вам говорив минулого разу, що потрібно чотири тижні, тож у мене в запасі є принаймні тиждень і один день. І я думаю, що цього може і має бути достатньо для кінцевого вирішення питання.

В одному човні метробудівники та можновладці опиняться тоді, коли затопить центр міста. Поки - чиновники за свої обіцянки отримують зарплатню, а робочі вже чотири місяці безкоштовно не дають піти під воду Дніпропетровську.

- Почекайте. З якими лишень портфелями до нас не приїздили! - обурюється працівник "Дніпрометробуду" Євген Кірпіков, - Всі приїздять, говорять впевнено. Мовляв, все: мине три тижні - і заплатимо. Через три тижні - поїхав до Києва. Все. Нема його. Той самий Вілкул: кнопку йому виводили, він підривав, таке щастя! "Я зараз же займуся цим питанням!". Раз - і все. В Київ. До побачення. Тепер інші приїздять і ті самі обіцянки.

Люди вимагають виплати їхніх же грошей, зняття штрафів податкової та пенсійного фонду. А також просять втрутитися Верховну Раду та створити комісію, щоб розібратися у ситуації. Адже вона повторюється щороку.

Анастасія ГРЕЧНИКОВА, 9 канал

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...