App Store Google Play

Влада не зацікавлена в розслідуванні дніпропетровських терактів

12.04.2013 12:52

Влада не зацікавлена в розслідуванні дніпропетровських терактів. Так вважає радник голови ВО "Свобода" Андрій Денисенко

"З перших годин після вибухів у Дніпропетровську 27 квітня минулого року, коли було поранено понад 30 громадян, посадові особи влади та правоохоронних органів постійно вдаються до заяв про якийсь «політичний мотив» у діях двох основних обвинувачених у терактах Віктора Сукачова і Віталія Федоряка", - пояснює Денисенко. - "На одному з останніх судових засідань Федоряк на посилення цих тверджень визнав, що його дії були формою протесту проти соціально-економічної та політичної ситуації в країні. Показово, що саме цей обвинувачений з перших днів співпрацює з правоохоронцями з метою уникнути пожиттєвого терміну ув'язнення і саме його показання є основою обвинувачення".

Разом із тим, вважає політик, судовий розгляд справи про теракти, який зараз відбувається в Індустріальному суді Дніпропетровська, засвідчує небажання правоохоронних органів та суду дійти істини щодо всіх обставин цього резонансного злочину.

"Так, з незрозумілих причин не проведено обшук у приміщенні Тимура Федоряка - працівника прокуратури Дніпропетровської області та рідного брата Віталія Федоряка. І це в той час, коли обшукам було піддано оселі, офіси, гаражі, виробничі приміщення всіх родичів, друзів і навіть знайомих інших обвинувачених", - зауважує Андрій Денисенко.

Звертає увагу Денисенко і на інші недоліки слідства.

Не з'ясована роль прокурора Тимура Федоряка і в підготовці свого брата до дачі «правильних» свідчень напередодні затримання, про що є свідчення іншого «головного терориста» Віктора Сукачова.

Не встановлено особу загадкового консультанта із Харкова, з яким Віктор Сукачов, зі слів Віталія Федоряка, радився стосовно технології виготовлення вибухових пристроїв. Водночас оприлюднені в суді суперечливі показання Сукачова ставлять під сумнів його спроможність самостійно виготовляти використані терористами у Харкові, Запоріжжі та Дніпропетровську вибухові пристрої.

"В цьому контексті не дивує і вперте небажання обвинувачення і суду визнати очевидну непричетність до злочинів політолога Дмитра Реви, якому без жодного доказу інкримінують пособництво терористичній діяльності Сукачова і Федоряка при тому, що він навіть не знав останнього", - заявляє політик.

Він називає кричущим є порушення правоохоронцями таємниці досудового слідства, а саме незаконний «злив» відеоматеріалів допитів, на основі яких напередодні останніх парламентських виборів на Першому національному каналі вийшов фільм «Адов Ад», спрямований на дискредитацію опозиції через маніпулювання інформацією про роботу Сукачова і Реви зі штабом народного депутата від «Батьківщини» Михайла Соколова.

Творці цього фільму, знятого на замовлення влади в дусі радянського агітпропу, приховали той факт, що останнім замовником послуг Віктора Сукачова як політичного консультанта був обласний штаб Партії регіонів, для якого він готував концепції виборчих кампаній кандидатів-мажоритарників.

"Усе це свідчить про цинічне використання цієї терористичної справи владою для дискредитації опозиції і про пов'язане з цим небажання правоохоронців і суддів встановлювати всі зв'язки терористів і шукати можливих режисерів терористичної атаки 27 квітня", - впевнений Андрій Денисенко.  - "Фактично влада, правоохоронна і судова система працює на те, щоби громадяни ніколи не дізналися правду про те, хто підривав Дніпропетровськ. Незалежно від мотивів дій суддів і високопосадовців із прокуратури, СБУ і різного роду адміністрацій, йдеться про злочин перед суспільством і державою, адже нерозпізнане і непокаране зло може повторитися".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...