App Store Google Play

Хроніки медреформи: диспетчерів «швидкої» вчать «фільтрувати потік»

11.04.2013 13:18

Раніше повідомлялося, що за умови дефіциту лікарів, першу медичну допомогу на Дніпропетровщині тепер надають водії «швидких». Тепер влада пішла ще далі, адже Уряд планує збільшити ціну пального мало не вдвічі. Тож лікарі швидкої будуть надавати невідкладну допомогу ... дистанційно!

Із 2013 року на Дніпропетровщині запроваджені щомісячні переривчасті курси з психології для диспетчерів «швидкої». На заняттях вони опановуватимуть нові знання з психології, а також з питань дотримання норм етики та деонтології. Про це повідомила директор департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Гінзбург.

«У медичній галузі регіону нарешті почав з'являтися такий термін, як «сервіс». Сьогодні ми бачимо не просто нові медичні автомобілі, сучасне обладнання та відремонтовані приміщення медзакладів. Все це лише частина комплексної роботи у наданні якісних медичних послуг. Навіть спілкування диспетчерів з людьми - це вже елемент сервісу.  Ми вперше в Україні запровадили курси з психології для диспетчерів служби «швидкої», адже їх функція - не суто технічна. Прийом виклику - це, перш за все, спілкування з людиною», - сказала Валентина Гінзбург.

Менше наголошують на іншому нововведнні: диспетчерів навчають вірно класифікувати звернення, фільтруючи так звані «не невідкладні». Як відомо, віце-прем'єр Олександр Вілкул, який і запровадив медичну реформу в області в якості пілотного експерименту для всієї країни, поставив за мету досягти показника у 95% викликів, які обслуговуються машинами невідкладної медичної допомоги протягом 10 хвилин. Оскільки зробити це за сучасного стану доріг, «швидких» та тотального скорочення персоналу неможливо, найпростіший і логічний час - скоротити кількість виїздів.

Медики області - ті що залишилися при посадах - підтримують таке нововведення влади.

«Такі курси є вкрай важливими для працівників диспетчерських. Подекуди люди, які телефонують до «швидкої» знаходяться у стресовому стані, розгублені чи навпаки агресивно настроєні. Диспетчер повинен вміти їх заспокоїти, поставити правильні запитання та надати перші рекомендації», - говорить завідувач відділом екстреної медичної допомоги Дніпропетровського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф Ян Гаврильченко.

Про те, що диспетчер має якомога швидше спрямувати виклик черговій бригаді - ані слова. Краще - вмовити не нервуватись.

Загалом у службі швидкої медичної допомоги Дніпропетровщині працює 433 лікаря, 1567 фельдшерів (з них 244 - диспетчери) та 1061 водій.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...