App Store Google Play

У Дніпропетровську вимагають врятувати унікальне озеро

09.04.2013 09:45

Мешканці Дніпропетровська стали на захист єдиного в лівобережній частині міста великого озера - Куряче. Про це розповіли на прес-конференції члени ініціативної групи.
 
За словами жителів, які живуть поблизу водойми, збори прийшли просто біля Курячого- мешканці вимагають від влади вжити заходів для збереження унікального озера. Озеро Куряче розташоване у приватному секторі Дніпропетровська, в останні десятиліття мало глибину в понад 10 метрів. Ще не так давно в ньому знаходили лікувальні глини, рідкісні види флори та фауни. 

Влітку в озері радо купалися місцеві дітлахи і не тільки - дорослі також воліли відпочивати біля Курячого.

Як розповідають люди, нинішнього року екологічна ситуація на озері Курячому значно погіршилась: з нього йде різкий запах фекалій. Мешканці кажуть, що до озера цілодобово без жодного очищення течуть каналізаційні стоки довколишніх висотних будинків. Крім того, схоже, що до водойми скидаються відпрацьовані води довколишніх автомийок, м'ясокомбінату, гаражних кооперативів тощо.
 
«За всі роки, скільки існує озеро, такого ще ніколи не було. Більш як 15 хвилин поблизу знаходитись не можна, починає нудити. У цьому районі неможливо жити і навіть проходити поруч. Люди, які живуть у найближчих будинках, взагалі не відкривають вікна, а провітрюють будинки кондиціонерами. Крім того, стоки забруднюють свердловини, з яких місцеві жителі набирають питну воду», - говорить місцева жителька Лариса Важинська.
 
Ініціативна група жителів наполягає на тому, щоб до озера припинили скидати шкідливі стоки, а саме озеро розчистили і облаштували дренажною системою, залучивши кошти організацій, які винні в забрудненні. Якщо за місяць нічого не буде зроблено, вони мають намір перекрити рух на одній з найбільших автомагістралей міста - Донецькому шосе.
 
Голова Дніпропетровського осередку Всеукраїнської громадської організації «За право громадян на екологічну безпеку» Наталя Кожина повідомила, що експерти вже взяли проби води з озера і готують звернення до прокуратури.
 
«На сьогодні озера вже фактично немає, його просто вбили, забруднивши ґрунт і всю рослинність, яка там була. Коли у нас будуть результати, ми звернемося до прокуратури з вимогою провести перевірку, визначити ступінь екологічного збитку та притягнути до відповідальності винних», - заявила еколог.
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...