App Store Google Play

«Покращення» медицини: невідкладну допомогу тепер надаватимуть водії

05.04.2013 13:00

Із початку 2013 року на Дніпропетровщині було розпочато курси для водіїв «швидкої» з надання першої невідкладної допомоги. Наразі таке навчання пройшли вже половина водіїв регіону - близько 500. Про це стало відомо під час засідання регіонального оперативного штабу з питань екстреної медичної допомоги під головуванням першого заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації Анатолія Крупського.

Зокрема, директор Дніпропетровського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф Радій Шевченко зазначив, що курси з надання першої невідкладної допомоги вже пройшли водії Дніпропетровської, Павлоградської та вже половина водіїв Новомосковської станцій швидкої медичної допомоги. Повний курс складає 12 годин. Тому навчаються водії невеликими групами у вільний від роботи час. І такі курси кожен з них проходитиме раз на три роки.

«На таких курсах водії опановують не лише теоретичні, але й практичні навички. Їх навчають зупиняти кровотечі, перев'язувати рани, знерухомлювати пошкоджені кінцівки, робити штучне дихання, вмикати обладнання у «швидкій» тощо», - сказав він.

Також він доповів, що у зв'язку новим законом «Про екстрену медичну допомогу» у регіоні приділяється велика увага забезпеченню вчасного доїзду «швидкої» до пацієнта, що має становити 10 хвилин - у місті та 20 хвилин - у сільській місцевості.

«Ми здійснюємо щодобовий та щотижневий моніторинг часу доїзду «швидкої» до пацієнта. Наразі в області цей показник складає більше 90%», - говорить Радій Шевченко. Як диспетчери «швидкої» для покращення згаданого показника відмовляються реєструвати деякі «безнадійні» виклики, чиновник не забув. Він назвав їх «викликами, які не потребують екстреної допомоги» і порадив не турбувати задурно «швидку», а звертатись до лікарів первинної ланки.

«Наразі швидка допомога все ще продовжує виконувати не свої функції - виїжджає на виклики до хронічних хворих або на ті виклики, які не потребують надання екстреної допомоги. Через це у випадках, коли людині дійсно необхідна «швидка», її приходиться чекати» - пояснив невідповідність статистики реальності чиновник.

На його думку, до «швидкої» слід звертатися ЛИШЕ у випадках, коли пацієнт втрачає свідомість, спостерігаються судоми, раптовий розлад дихання, біль у серці, гострий біль у черевній порожнині, зовнішня кровотеча, ознаками гострих інфекційних захворювань, гострі психічні розлади тощо.

Тож якщо ви втрачаєте свідомість - телефонуйте 103 - і до вас виїде водій, що пройшов 12-годинні курси. Така от медична реформа по-дніпропетровські.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...