App Store Google Play

Арбузов знищує Україну?!

29.03.2013 10:36

Україна впродовж останніх трьох років доведена до руїни. Правляча кліка Януковича своїми діями поставила нашу державу на межу системного колапсу. Сьогодні є усі підстави говорити, що Янукович та його посіпаки продовжують у ХХІ столітті чорну справу катів українського народу Ульянова-Бланка (Леніна), Бронштейна (Троцького), Джугашвілі (Сталіна), Кагановича та інших, здійснюючи геноцид щодо України та української нації.

Одним із організаторів цього геноциду, людиною, яка своєю некомпетентністю, непрофесіоналізмом довела фінансово-економічне становище України до повного краху є екс-голова Національного банку, нинішній перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов. Щоб підтвердити цю тезу, спробуємо дати оцінку професійних та менеджерських якостей Арбузова. Отже, до чого призвела його діяльність в Нацбанку та уряді Азарова?

1. Різке погіршення сальдо платіжного балансу. Якщо у 2010 році воно було позитивним і складало 5,03 млрд. доларів, то вже у 2011 році воно стало негативним і становило мінус 2,45 млрд. доларів, а впродовж 2012 року погіршилося ще на 70% і складало мінус 4,17 млрд. доларів. Станом на лютий 2013 року сальдо платіжного балансу позитивне і становить 1,7 млрд. доларів. Але завдяки чому було досягнуто такого показника?

По-перше, завдяки позитивному сальдо поточних трансфертів в обсязі 372 млн. доларів. Поточні трансферти - це стаття, яка відображає операції міждержавного передання матеріальних ресурсів, коли в обмін країна не отримує ніякого вартісного еквіваленту. Залежно від напряму, трансферти відображаються лише за кредитами або дебетами. Отже, виникає питання, кому Україна на міждержавному рівні передала якісь матеріальні ресурси? Що це були за ресурси?

По-друге, в цілому баланс вирівнявся за рахунок кредитів та облігацій (1,34 млрд. доларів), а також прямих (855 млн. доларів) та портфельних (486 млн. доларів) інвестицій. Але треба підкреслити, що сума прямих інвестицій у січні-лютому 2013 року порівняно із аналогічним періодом 2012 року знизилась в 1,7 рази - з 1,46 млрд. доларів до 0,86 млрд. доларів. При чому розмір інвестицій в Україну продовжуватиме скорочуватись у зв'язку із ситуацією на Кіпрі, адже відомо, що саме ця держава виступила найбільшим інвестором в українську економіку. Зокрема, за роки незалежності частка Кіпру в усіх іноземних інвестиціях в Україну складає 31,7%, а у 2012 році - 29%. Отже, головним інвестором української економіки був Кіпр, через якого фактично здійснювали інвестиції українські, російські та білоруські компанії. Оскільки Кіпр тепер вибув з числа інвесторів, адже він перестав бути європейською пральнею по відмиванню брудних грошей, то тепер, відповідно, звідти вже не йтиме прямих та портфельних інвестицій. Крім того, умови для ведення бізнесу в Україні стали настільки поганими у зв'язку з ухваленням Податкового кодексу, запровадженням податку на нерухомість, створенням нового монстра у вигляді Міністерства доходів і зборів на чолі з Клименком, репресій з боку податківців, митників, прийняттям недолугого Митного кодексу, обмеженням на здійснення валютних операцій, неможливістю нормально купувати нерухомість, землю, що в економіці України настає повний параліч, то ж варто очікувати на скорочення інвестицій і з інших держав. І це - результат дій Арбузова.

2. Золотовалютні запаси України скоротилися з 38,2 млрд. доларів станом на вересень 2011 року до 24,7 млрд. доларів станом на лютий 2013 року (на 35,3%).

3. При Арбузові Нацбанк масово скуповував облігації внутрішньої державної позики. Із випущених на суму 204,8 млрд. грн. облігацій внутрішньої державної позики 120,9 млрд. грн. знаходиться у Національного банку України.Вже ніхто не купує боргові зобов'язання уряду, окрім Нацбанку. При чому процентна ставка ОВДП зростає. Якщо у 2010 році середня дохідність ОВДП становила 10,4%, то вже у лютому 2013 року - 14,3% річних. Але слід зазначити, що така діяльність НБУ суперечить Закону України «Про Національний банк України», зокрема, статті 54, яка прямо забороняє НБУ «купувати на первинному ринку цінні папери, емітовані Кабінетом Міністрів України, державною установою, іншою юридичною особою, майно якої перебуває у державній власності». Отже, купівля Нацбанком ОВДП - це пряме порушення закону, яке веде до підриву грошової системи України і монетизації державного боргу.

4. Впродовж трьох років державний і гарантований державою борг зріс на 63% - з 316,9 млрд. гривень (39,7 млрд. доларів) станом на 31 грудня 2009 року до 516,4 млрд. гривень (64,6 млрд. доларів) станом на 31 грудня 2012 року. На кінець лютого 2013 року цей показник зріс до 66,55 млрд. доларів. А валовий зовнішній борг (державний + корпоративний) за три останніх роки зріс із 103,4 млрд. доларів до 135,05 млрд. доларів. Таке стрімке зростання державного боргу призвело до того, що Україна вже не в змозі не лише виплачувати, але й обслуговувати свої боргові зобов'язання без нових запозичень. Отже, Янукович, Азаров та Арбузов довели Україну до стану реального дефолту.

5. Станом на лютий 2013 року на стадії ліквідації перебувало 23 комерційних банки, отже, до цього часу ця помийна яма не вичищена, вона ламає всю банківську систему України. До того ж, банкрутство банків продовжується, останній приклад цьому - ситуація навколо банку «Таврика». Також треба підкреслити, що в результаті діяльності Арбузова з України пішли західні банки - саме ті прозорі, стабільні установи, які забезпечували стабільність гривні. Якраз завдяки їм ми витримали кризу 2008 року, а сьогодні замість них в Україну заходять російські банки.

6. Фактично НБУ створив корупційну схему по отриманню грошей з повітря. Суть її полягає в тому, що базова ставка Нацбанку становить 7,5%. А Нацбанк здійснює рефінансування інших банків, в тому числі й державних - Ексімбанку та Ощадбанку. В обох державних банках до наглядової ради входить Ірина Носачова, яка одночасно очолює податкову службу в місті Києві, а також вважається близькою до правлячої «Сім'ї», зокрема, працювала на високих посадах в Українському Бізнес Банку, що, як виглядає, контролюється старшим сином Януковича. Середня ставка рефінансування становила у 2012 році 8,13%. Загалом у 2012 році рефінансування Нацбанком інших банків в порівнянні із 2011 роком зросло у 3,4 рази - із 28,8 млрд. гривень до 97,6 млрд. гривень. При чому державні банки, в свою чергу, здійснюють рефінансування державних монополій, в першу чергу, «Нафтогазу», які фактично збанкрутували. Так, борг «Нафтогазу» перед «Ощадбанком» перевищує 20 млрд. гривень.

7. Саме завдяки діяльність Арбузову агентство Moody's у грудні 2012 року знизило рейтинг державних облігацій України на один щабель - з «B2» до «B3», прогноз - «негативний». Можна сказати, що «В3» - це рейтинг вигрібної ями. Нижчим рейтингом може бути тільки «С», але в такому випадку цінними паперами України взагалі можна буде розпалювати піч та обклеювати туалети.

8. У 2012 році експорт товарів і послуг з України склав 68,8 млрд. доларів, а імпорт товарів і послуг в Україну - 84,65 млрд. доларів, таким чином, негативне сальдо становило у 2012 році -15,84 млрд. доларів. Отже, цей показник за час правління Януковича погіршився у три рази (у 2009 році негативне сальдо складало - 5,7 млрд. доларів). Впродовж перших двох місяців 2013 року негативне сальдо зовнішньоторговельного балансу товарів і послуг склало мінус 938 млн. доларів.

9. На момент, коли Арбузов став на чолі Національного банку в грудні 2010 року, грошова маса (готівка + безготівка) становила в Україні 597,87 млрд. гривень, за рік ця сума збільшилась до 685,52 млрд. гривень (на 14,7%), а станом на 1 березня 2013 року виросла до 786,6 млрд. гривень, тобто зросла у порівнянні з груднем 2010 року на 31,6%. В той же час, готівкова гривнева маса зросла із 182,99 млрд. гривень у грудні 2010 року до 201,44 млрд. гривень станом на 1 березня 2013 року, тобто збільшилась на 10%.

10. У 2013 році почалось падіння обсягу депозитів юридичних осіб в іноземній валюті. Це результат ще однієї злочинної інновації Арбузова - запровадження норми щодо обов'язкового продажу 50% валютної виручки для юридичних осіб. Депозити фізичних осіб в іноземній валюті теж починають скорочуватись. Отже, народ не вірить державі, боїться, що гроші у них можуть забрати. А в підприємств закінчується валюта, і немає чого тримати на депозитах.

Оскільки провідні українські експерти та засоби масової інформації неодноразово наголошували на тому, що Арбузов має безпосереднє відношення до правлячої «Сім'ї», зокрема, є близьким до старшого сина Януковича, то постає також питання,чи даються якісь преференції Українському банку розвитку та Українському Бізнес Банку, комерційним установам, що, за твердженням експертів, мають прямий стосунок до «Сім'ї»?

Отже, вище наведені факти свідчать, що Арбузов - некомпетентна людина, без достатнього рівня професіоналізму, і снігопади та бурі, технологічний та екологічний колапс, які з 22 березня тривають в Києві та в Україні, засвідчили, що Арбузов взагалі не володіє менеджерськими навичками і не в змозі, як перший віце-прем'єр-міністр, забезпечити нормальне функціонування держави. Таким же чином Арбузов проявив себе і під час Кіпрських подій, адже не зміг нічого сказати українським громадянам про те, як ця криза відобразиться на Україні, на що варто чекати українцям.

Тому така людина, як Арбузов не має жодного права перебувати на посаді чи то першого віце-прем'єр-міністра, чи то голови Нацбанку. Своїми діями Арбузов засвідчив свою повну некомпетентність та непрофесіоналізм. Кожен день його перебування на вищих щаблях виконавчої влади завдає непоправної шкоди економіці та фінансам України. Арбузова треба негайно усувати з посади, він має відповісти за всю ту шкоду, якої завдав Українській державі та українському народу.

OSP-UA.INFO

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...