App Store Google Play

Погана погода та погана держава

25.03.2013 09:33

Варто статися найменшій пригоді на території України, як миттєво стає зрозуміло повна нездатність державного апарату впливати на ситуацію і вирішувати нагальні проблеми. Навіть погана погода може спричинити кризу. Державна система дає збої і не здатна виконувати функції забезпечення загальносуспільного блага, а органи примусу держави існують тільки у ролі охорони інтересів олігархічних кланів і інструменту вибивання бабла з населення. Організований узаконений рекет.

Представникам влади не цікаві проблеми громадян. Змінити щось стандартними методами у цій державній системі немає жодної можливості, з огляду на переплетення олігархічних кланів, що однаково фінансують як опозицію так і владу. Щоб настали зміни на краще необхідні революційні зміни у державної системи, у сфері державного управління та громадського самоврядування. З цієї точки зору дуже цікавим є побудова суспільства і держави як мережі. Мережі функціонують за принципом самоорганізації. Наприклад, коли немає державного апарату та органів примусу але кожен учасник національної спільноти знає що необхідно робити і робить з успіхом. Можна сказати це принцип контрольованого ідеями хаосу.

Часто люди задають питання, а чи буде працювати така система, чи це не фантазії, чи мережі можуть працювати у реальності? Прошу подивитися на приклад самоорганізації українського суспільства у боротьбі з стихією без допомоги відповідних державних органів. Хто ефективніше і швидше реагував на загрози, суспільство або держава? Хто надавав допомогу людям, розчищав дороги, відкривав пункти обігріву? Хто через соціальні мережі розповсюджував інформацію з метою допомогти тим хто потрапив у біду? Висновок один: національне суспільство, завдяки унікальній здатності до самоорганізації, ефективніше справляється з проблемами аніж державний апарат, на утримання якого це суспільство, до речі, сплачує кошти у вигляді податків, щоб саме чиновники вирішували дані проблеми.

Так не тільки у ситуації з погодою. Переважну більшість питань громадські активісти вирішать краще і дешевше ніж державні чиновники. Тож навіщо платити більше і утримувати за свій кошт армію чиновників та працівників органів примусу?

На даному історичному етапі стає зрозумілим, що ця держава чужа українському народу. З допомогою держави народ визискують. Як поміняти ситуацію? Одним з необхідних кроків є зміна форми державного устрою на мережеву державу. У мережевій державі стане неможливою корупція, сваволя "правооохоронних" органів, несправедливі суди, розкрадання бюджетних коштів, підкуп виборців, жебрацьке існування певних верств населення і ще багато багато іншого. Чому? Через всеохопність інформацією і інформованість людей - учасників Національного Організму. Завдяки невідворотності покарання винуватцям. Подивімось, навіть у дуже примітивному, зародковому стані ,мережеві форми управління, для вирішення проблем, ефективніші у рази аніж діяльність державних чиновників і управлінців.

А технічний прогрес не стоїть на місці, він йде вперед. У дуже близькому майбутньому можна буде створити Національну Хмару, де буде записаний колективний образ Нації і кожної людини, як учасника Нації у віртуалі. І це буде пов'язано з реальним часом. Через Національну Хмару можна буде побачити і прослідкувати події, оцінити їх, оцінити управлінця, суддю, громадського активіста, працівника податкової тощо. Від оцінки громади, від набраних балів, у мінус чи плюс, буде залежати кар'єра людини і не тільки у сфері управління державою, а й у бізнесі та багатьох інших сферах. Світ раніше або пізніше перейде до мережевого способу життя як прогресивного та кращого.

А нам необхідно якнайшвидше переходити до мережевих форм функціонування суспільством. Це наш шанс швидко та назавжди позбавитися паразитів: армії чиновників, політичних партій, збанкрутілої демократії, олігархії і бандитів при владі. Мережі - інший рівень суспільних відносин. Для перемоги народу над злочинцями необхідно перевести війну у інший формат, там де олігархічні клани не зможуть впливати на події та орієнтуватися.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...