App Store Google Play

У Дніпропетровську показилися коти

20.03.2013 15:59

За останній рік кількість зафіксованих випадків сказу збільшилася на 39%. Так, стрімке почастішання випадків захворювань ветеринари почали фіксувати в Дніпропетровській, Донецькій, Вінницькій, Запорізькій, Одеській, Тернопільській і Хмельницькій областях.

Окрім цього, якщо раніше основними переносниками сказу були червоні лисиці, то протягом останніх років ними стали коти. Про це повідомив кандидат ветеринарних наук, заступник директора Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарної експертизи Олег Неволько.

У минулому році в Україні зафіксовано 1979 випадків сказу. А в 2011-му - 1423, що означає збільшення кількості випадків захворювань на 39%.

«Сказ завдає значних збитків у країнах із пасовищним скотарством. Тому в європейських країнах великі кошти витрачають на здійснення заходів проти поширення сказу серед людей і тварин. Сказ має велике соціальне значення у зв'язку з абсолютною фатальністю для людини», - зазначає вчений.

За словами Олега Неволька, найбільш стрімке збільшення кількості випадків захворювань зафіксовано в Дніпропетровській, Донецькій, Вінницькій, Запорізькій, Одеській, Тернопільській та Хмельницькій областях. Тобто, відбувається міграція хвороби з північних та центральних районів у південно-західну частину України.

Також вчений зазначає, що наразі в Україні спостерігається суттєве зменшення ролі червоної лисиці у поширенні хвороби, яка завжди була основним стабільним збудником сказу, що передавався іншим тваринам, в тому числі й домашнім. Разом із тим, зафіксовано значне збільшення кількості випадків сказу у котів (559), що може бути пов'язано з відсутністю їх обов'язкової вакцинації.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Ріки наших кордонів

Комоні ржуть за Сулою - писав автор Слова о Полку Ігоревім про простір війни і волі, наш степ. Колись Русь-Україна закінчувалась на цій несамовито красивій річці, на правім крутім її березі, перед ди...
Марія СОЛОМОНОВА

А далі що..?

Ну добре, давайте пограємося у «припущення»)(Бо деякі коментарії настільки безглузді і навіть ворожі до України, що викликають не тільки скептичну посмішку, але і відверте обурення більшос...