На день народження Тараса Шевченка націоналісти Січеслава не лише покладали квіти та йшли смолоскипним маршем, а також виставляли вимоги для місцевої влади стосовно знесеного пам'ятника. Близько 400 січеславців прийшли 9 березня вшанувати українського поета та художника Тараса Шевченка.
Вже стало традицією відзначати день народження батька українського народу читаннями віршів та смолоскипною ходою від «Тараса до Тараса». Тож після урочистостей, громадський актив міста вогняною колоною пройшлися від пам'ятника молодому Тарасу, до місця, де мав би бути «старий» - на Монастирському острові.
«Ми вимагаємо, аби міська влада відповіла перед громадою, чому знищено пам'ятник Тарасу, - виступив радник лідера ВО «Свобода» Андрій Денисенко. - Вони зобов'язані до останньої копійки прозвітувати за витрачені кошти та відновити постамент до цьогорічного Дня Незалежності. Бо наступного року на нас чекає 200 річниця з дня народження Шевченка і ми маємо намір зробити йому два подарунки: повернути пам'ятник та звільнити Україну від режиму внутрішньої бандитської окупації».
Автор: Міла Мороз