App Store Google Play

Українські правозахисники оприлюднили доповідь про порушення прав людини

28.02.2013 12:51

Українська Гельсінкська спілка з прав людини заявляє про численні порушення прав людини в Україні, йдеться в статті видання КоммерсантЪ-Украина.

Видання, у розпорядженні якого опинилася доповідь Права людини в Україні-2012, підготовлена Українською Гельсінкською групою та представниками ще близько 40 правозахисних організацій, пише, що значна її частина присвячена переслідуванням з політичних мотивів.

"У 2012 році продовжувалося і навіть іноді посилювалося використання прокуратури, МВС і СБУ як інструментів для репресій опозиції та учасників громадських рухів", - заявив голова правління Української Гельсінкської групи Євген Захаров.

Газета пише, що автори доповіді вважають лідерів опозиції Юлію Тимошенко та Юрія Луценка політичними в'язнями, оскільки їхнє кримінальне переслідування "є політично вмотивованим". Наведені й інші приклади політичних переслідувань, наприклад, арешти на 15 діб активістів Коаліції учасників помаранчевої революції за роздачу презервативів із зображенням на пачці людини, схожої на Президента Віктора Януковича.

У доповіді також згадуються справи стосовно активістів правих рухів, наприклад, членів організації Тризуб імені Степана Бандери, які відпиляли голову пам'ятнику Сталіну в Запоріжжі в 2011 році і засуджених за це до позбавлення волі на термін від одного до трьох років умовно. Правозахисники нагадують, що влітку 2012 року Апеляційний суд залишив це рішення чинним. Політичним переслідуванням названо і справу стосовно так званих "васильківських терористів", обвинувачених у спробі підриву пам'ятника Леніну в Борисполі, тоді як до моменту висунення їм обвинувачення його вже демонтували за рішенням Бориспільської міськради.

Газета зазначає, що автори документа повідомили про перешкоджання владою проведенню опозиційних акцій протесту, багато з яких були заборонені судами (за рік вони задовольнили 88% відповідних позовів місцевої влади, заборонивши таким чином 355 акцій). Як приклад втручання влади наводиться спроба розгону акції протесту проти ухвалення закону про мови.

У доповіді також згадується тема тортур і жорстокого поводження в місцях позбавлення волі і відділеннях міліції. Одним з гучних прикладів правозахисники називають масове побиття ув'язнених у колонії №89 в Дніпропетровську у липні 2012 року.

"Ситуація з дотриманням прав людини в 2012 році нагадує ложку меду в бочці дьогтю. Можна сказати, що внаслідок прийняття нових прогресивних законів, зокрема Кримінального процесуального кодексу, ситуація з дотриманням деяких прав і свобод може потенційно покращитися. Але що стосується свободи слова, інформації, зібрань, то спостерігається погіршення ситуації", - підсумував Захаров.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...