App Store Google Play

Партія регіонів за сафарі "в антропогенних зонах"

28.02.2013 11:58

В країні немає інших проблем, крім полювання в заповідниках. Вочевидь, саме так думає чимала кількість народних депутатів від Партії регіонів.

Нещодавно депутат від цієї ж партії Віталій Барвіненко запропонував парламенту дозволити полювання в усіх біосферних заповідниках. Відповідні зміни пропонується внести до закону "Про природно-заповідний фонд України".

Зокрема, депутат від Партії регіонів пропонує дозволити такий туризм не лише у заповідних і буферних зонах заповідників, але й у зонах антропогенних ландшафтів, що "включає місця поселення, рекреації та інших видів господарської діяльності".

Показово, що цей законопроект став єдиним, зареєстрованим цим депутатом. Йому так "болить народ", чому б і не постріляти?

Зазначу, що ідея розстрілювати тварин в місцях, де вони звикли до відносної безпеки й не чекають такої підступності від людини, стала нав'язливою ідеєю для багатьох депутатів від провладної партії.

Так, у жовтні 2010 року депутати від Партії регіонів Володимир Макеєнко і Леонід Клімов запропонували парламенту скасувати обмеження на полювання в заказниках і заборону на полювання в зоні антропогенних ландшафтів біосферних заповідників.

У грудні того ж року регіонал Микола Комар і позафракційні Валерій Камчатний, Ігор Рибаков, Володимир Каплієнко і Геннадій Задирко запропонували парламенту скасувати заборону на полювання в зонах антропогенних ландшафтів. Тоді Херсонська облрада закликала Раду не допустити прийняття цього законопроекту як такого, що завдає шкоди збереженню біорізноманіття та міжнародному іміджу України.

З пояснювальної записки депутата Барвіненка видно, що найбільше йому болить полювання в Кілійському районі Одеської області: "Ситуація, яка склалася, не створює суперечностей серед жителів даного району, адже основна частина їх, поступаючись своїми певними благами для захисту тваринного, рослинного світу від негативного впливу людини, сприймає дбайливе ставлення до навколишнього середовища як нормальні засади співіснування людини і природи" (Збережено орфографію автора).

Незрозуміло, хто заважає депутатам-мисливцям розводити дичину у своїх мисливських господарствах? Але вони прагнуть полювати в заповідниках - останньому, єдиному місці в Україні, де дичина ще збереглася.

Хоча, як стверджують науковці, за останні 15 років чисельність лося в Україні скоротилась на 70%, кабана - на 32%, диких качок - на 26%, оленів - на 31%, муфлона - на 60%, косулі - на 30%, диких гусей - на 58%, лисиці - на 17%.

До речі, владі й так є де полювати. Рік тому вона виділила "товариству мисливців і рибалок", тобто собі, майже 9 000 гектарів земель в Криму. Знаючи ціну гектара на Південному березі Криму, можна припустити, що ціна питання - багато, навіть дуже багато мільярдів (!) доларів. За гроші від аукціонного продажу лише цього клаптя землі, чи навіть від продажу права її оренди, можна було б надовго закрити питання пенсіонерів, чорнобильців та афганців...

Але "регіоналам" чомусь усе сверблять руки постріляти в "антропогенних ландшафтах". Вони стверджують, що "право на полювання є підвидом конституційного права громадян на користування природними ресурсами". І це при тому, що за ствердженнями науковців, територія України найпершою в усьому регіоні Центрально-Східної Європи вийшла з кам'яного віку.

Схоже, вся вийшла, а дехто залишився.

А ще депутати від Партії регіонів проштовхують "новаторські", напевно, дуже інноваційні законопроекти про скасування оподаткування яхт та відновлення казино. Аби було де обмити наслідки полювання.

Тож, пріоритети виставлені. З європейськими реформами у нинішнього "уряду реформаторів" не складається. Тому рухаємося не до Європи, а до кам'яної доби.

Хоча, мусимо визнати: "регіоналам" важко бути іншими, з огляду на життєвий досвід, виховання та на те, що в них перед очима стоїть живий приклад з Межигір'я. Це тільки недалекий Джон Рокфеллер заснував University of Chicago, Rockfeller University і Rockfeller Foundation, Білл Гейтс заснував найбільший у світі приватний благодійний фонд з ендаументом в 36 млрд. доларів, Уоррен Баффет заповідав 83% свого стану Фонду Білла і Мелінди Гейтс...

В нашому ж випадку - немає сенсу хвилюватись! Розводь кенгуру і земляних зайців, скачи собі по пеньках, і буде тобі покращення!

Натомість, опозиція вважає, що не полювання в заповідниках є "підвидом конституційного права громадян", а негайне припинення всіма можливими засобами "діяльності" такої "команди реформаторів". Саме це є підвидом невід'ємного конституційного права громадян на захист своєї гідності, конституційних прав і свобод.

УП

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...