App Store Google Play

Експерти обговорили, в чому полягає український економічний націоналізм

27.02.2013 18:11

27 лютого в медіа центрі «ДНЕПР ПОСТ» відбулася прес-конференція «Українські економісти розробили нові принципи політ-економічних орієнтирів і технології стратегічного розвитку економіки».

Виступаючи на прес-конференції, в.о. директора Міжнародного центру перспективних досліджень, радник міністра економічного розвитку і торгівлі України Володимир Панченко нагадав, що всі 20 років незалежності Україна намагалась позбавитись від пострадянського минулого і стати на рейки ринкової економіки, але не була вибрана та чітко озвучена політ-економічна модель.

«На нашу думку, потрібно було вибрати систему, яка носить назву - національна система політичної економії, яка була сформульована Фрідріхом Лістом у 1841 році, і з того часу досить ефективно використовувалась багатьма країнами, які хотіли пришвидшити свій економічний розвиток. Суть її полягає у двох моментах: держава має серйозний вплив у економічному розвитку та використовує цей вплив для стратегічного планування і застосовує цей вплив для забезпечення можливості розвитку тих галузей економіки, які цього потребують. Користуватись вільним ринком треба вміло і використовувати для тих галузей, які вже розвинуті», - поділився своїм рецептом економічного розвитку досвідчений бізнесмен та політик.

Інший учасник прес-конференції, директор ТОВ «Пан Інвест Консалтинг» Євген Сойкін заявив, що основною суттю національної системи політичної економії є визначення головного суб'єкта економічних процесів, яким є нація.

«Для того, щоб забезпечити розвиток продуктивних сил нації, національна система політичної економії застосовує різні механізми. Для впровадження певної системи треба дивитись на особливості  країни. Особливість України у тому, що вона забезпечена природними ресурсами. Наше завдання у підняті технологічного рівня нашої економіки. Для цього потрібні певні ресурси, які можна здобути, застосовуючи механізми, наприклад протекціонізму та рентних платежів», - відзначив одесит.

В свою чергу керівник програми "Доступне житло", член-кореспондент Української Академії наук Іван Перегинець зупинився на розвитку внутрішнього ринку шляхом інтенсивного розвитку житлового будівництва у малоповерховому форматі. На його думку, ця тема є насущною і для соціальних аспектів, а також для формування у країні інституту власників.

«Власник житла інвестує кошти, які країна могла б залучити. Державі варто більше стимулювати розвиток індивідуального будівництва, заохочувати людей вкладати кошти у власні будинки. Що стосується інституту власників, то тут формується абсолютно новий клас людей. Розвиток житлового малоповерхового будівництва на даний момент є, але не у тому стані, на який заслуговує», - пояснив ринкові механізми свого бізнесу пан Перегинець.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...