App Store Google Play

Експерти обговорили, в чому полягає український економічний націоналізм

27.02.2013 18:11

27 лютого в медіа центрі «ДНЕПР ПОСТ» відбулася прес-конференція «Українські економісти розробили нові принципи політ-економічних орієнтирів і технології стратегічного розвитку економіки».

Виступаючи на прес-конференції, в.о. директора Міжнародного центру перспективних досліджень, радник міністра економічного розвитку і торгівлі України Володимир Панченко нагадав, що всі 20 років незалежності Україна намагалась позбавитись від пострадянського минулого і стати на рейки ринкової економіки, але не була вибрана та чітко озвучена політ-економічна модель.

«На нашу думку, потрібно було вибрати систему, яка носить назву - національна система політичної економії, яка була сформульована Фрідріхом Лістом у 1841 році, і з того часу досить ефективно використовувалась багатьма країнами, які хотіли пришвидшити свій економічний розвиток. Суть її полягає у двох моментах: держава має серйозний вплив у економічному розвитку та використовує цей вплив для стратегічного планування і застосовує цей вплив для забезпечення можливості розвитку тих галузей економіки, які цього потребують. Користуватись вільним ринком треба вміло і використовувати для тих галузей, які вже розвинуті», - поділився своїм рецептом економічного розвитку досвідчений бізнесмен та політик.

Інший учасник прес-конференції, директор ТОВ «Пан Інвест Консалтинг» Євген Сойкін заявив, що основною суттю національної системи політичної економії є визначення головного суб'єкта економічних процесів, яким є нація.

«Для того, щоб забезпечити розвиток продуктивних сил нації, національна система політичної економії застосовує різні механізми. Для впровадження певної системи треба дивитись на особливості  країни. Особливість України у тому, що вона забезпечена природними ресурсами. Наше завдання у підняті технологічного рівня нашої економіки. Для цього потрібні певні ресурси, які можна здобути, застосовуючи механізми, наприклад протекціонізму та рентних платежів», - відзначив одесит.

В свою чергу керівник програми "Доступне житло", член-кореспондент Української Академії наук Іван Перегинець зупинився на розвитку внутрішнього ринку шляхом інтенсивного розвитку житлового будівництва у малоповерховому форматі. На його думку, ця тема є насущною і для соціальних аспектів, а також для формування у країні інституту власників.

«Власник житла інвестує кошти, які країна могла б залучити. Державі варто більше стимулювати розвиток індивідуального будівництва, заохочувати людей вкладати кошти у власні будинки. Що стосується інституту власників, то тут формується абсолютно новий клас людей. Розвиток житлового малоповерхового будівництва на даний момент є, але не у тому стані, на який заслуговує», - пояснив ринкові механізми свого бізнесу пан Перегинець.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...