App Store Google Play

ДАІ нагадує: «Поїхав з місця ДТП – скоїв злочин»

27.02.2013 17:04

В місті Дніпропетровську протягом двох місяців 2013 року зареєстровано 27 фактів ДТП, з місць скоєння яких водії зникли. З вже яких 21 розкриті.

Основною причиною скоєння подібних дій є страх бути звинуваченим в скоєнні ДТП. Однак слід відмітити, що далеко не у всіх випадках в скоєнні наїзду на пішохода винним визнається водій автомобіля. Часто винуватцем дорожньо-транспортних пригод бувають саме пішоходи. Всі обставини розслідуються в ході адміністративного або кримінального розбирання (в залежності від тяжкості наслідків). В разі, коли постраждалий в ДТП отримав тяжкі тілесні ушкодження або помер, вирішується питання про кримінальне провадження за ст. 286 Кримінального кодексу України.

Водію, який зник з місця пригоди, погрожує не тільки кримінальне або адміністративне покарання за скоєння ДТП (в разі встановлення їх вини), також вони будуть притягнені до відповідальності за залишення міста ДТП згідно ст. 1224 КУпАП, а це як правило, або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб при цьому ступінь провини водія в ДТП юридичного значення не має.       

Також не надання допомоги особі, яка знаходиться в небезпечному для життя стані, при наявності можливості надати таку допомогу або не повідомлення в такому стані особи належним закладам чи особам, якщо це призвело до тяжких тілесних ушкоджень. Згідно ст. 136 ч.1 Кримінального кодексу України, карається арештом на строк до шести місяців.

Водії, часто сподіваються залишитися непомітними, вважають, що їх автомобіль не буде розшуканий. Однак це не так: випадки, коли обставини пригоди не вдається встановити, поодинокі.

Розшук скрадається в проведенні комплексу оперативно-розшукових заходів, направлених на встановлення даних про автомобіль та водія, який зник з місця пригоди. Наприклад, під час роботи з очевидцями пригоди, або використання можливостей камер відеоспостереження, встановлених на території міста, а також камер спостереження систем охорони різних підприємств та закладів. Проводиться обстеження території, прилеглої до місця пригоди, наявна інформації надається нарядам ДПС, що знаходяться поблизу місця ДТП. Активно використовуються можливості засобів масової інформації шляхом передачі повідомлення про такі пригоди через печатні видання, радіо, інтернет і по каналах телебачення.

Як правило, через деякий час знаходяться очевидці ДТП, пригадують деякі деталі постраждалі, співробітники ДАІ виявляють деталі по справі. На телефон довіри ДАІ часто надходять дзвінки очевидців ДТП. Повідомляють не тільки номер знак автомобіля, а й інші його прикмети: колір, модель, наявність тонування. Зібрана, як правило по крихтах, інформація дозволяє вийти на розшукуваного учасника пригоди.

Багато водіїв намагаються ремонтувати свої автомобілі, вважаючи, що замінивши ту чи іншу, пошкоджену внаслідок ДТП деталь, вони скриють свою причетність до ДТП, однак це омана. Були випадки, коли водії повністю встигли відремонтувати свої транспортні засоби, але уникнути відповідальності їм не вдалося - їх причетність і залишення місця ДТП  було доведено і вони понесли заслужене покарання.

Якщо Ви стали учасником дорожньо-транспортної пригоди, то у відповідності до вимог п 2.10 Правил дорожнього руху України, зобов'язані в першу чергу негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.

Правилами дорожнього руху передбачено наступні випадки виключення з вказаних вимог, коли можливо залишити місце ДТП:

     - якщо є постраждалі внаслідок пригоди і неможливо надання першої медичної допомоги на місці ДТП, а також відсутність можливості викликати «Швидку медичну допомогу» або відправити постраждалих в медичний заклад попутним транспортом. В такому випадку ПДР України допускається доставити постраждалих в найближчий лікувальний заклад, де повідомити своє прізвище та номерний знак транспортного засобу, після чого необхідно повернутися на місце пригоди;

    - якщо внаслідок дорожньо-транспортної пригоди немає потерпілих та не завдано матеріальної шкоди третім особам, а транспортні засоби можуть безпечно рухатися, водії (за наявності взаємної згоди в оцінці обставин скоєного) можіть прибути до найближчого посту Державтоінспекції або в орган чи підрозділ міліції для оформлення відповідних матеріалів, попередньо склавши схему пригоди та поставивши підписи під нею;

- у разі настання дорожньо-транспортної пригоди за участю транспортних засобів, зазначених у чинному договорі обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, за умови експлуатації таких транспортних засобів особами, відповідальність яких застрахована, відсутності травмованих (загиблих) людей, а також за умови досягнення згоди водіїв таких транспортних засобів щодо обставин скоєння дорожньо-транспортної пригоди, за відсутності у них ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та у разі складення такими водіями спільного повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду відповідно до встановленого Моторним (транспортним) страховим бюро зразка. У такому випадку водії згаданих транспортних засобів після складення ними зазначеного в цьому пункті повідомлення (європротоколу) не зобов'язані повідомляти про дорожньо-транспортну пригоду орган чи підрозділ міліції, чекати прибуття працівників міліції; вживати всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, проходити медичний огляд.

Водії якщо Ви залишили місце ДТП, Ви обтяжили свою участь.

Якщо Ви стали учасником, або свідком ДТП, з місця якої водій намагається зникнути, запам'ятайте номерний знак автомобіля або сфотографуйте на мобільний телефон та повідомте в найкоротший термін за наступними номерами телефонів: 744-01-17, 744-42-35, 102 або іншим зручним для Вас способом. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...