App Store Google Play

Коломойський закриє УНІАН на догоду "Сім'ї"?

26.02.2013 09:55
Власник УНІАН, бізнесмен Ігор Коломойський розглядає можливість закриття інформагентства. Про це розповів один із топ-менеджерів групи «1+1».

За його словами, колективу про це повідомив глава «1+1» Олександр Ткаченко під час зустрічі минулого тижня, пише «КоммерсантЪ-Украина».

«Закриття агентства - один із варіантів розвитку подій», - підтвердив голова Національної спілки журналістів України (володіє 0,1% акцій УНІАН) Олег Наливайко, який брав участь у цій зустрічі.

Ткаченко факт зустрічі підтвердив, але коментувати її зміст відмовився, пославшись на домовленості з колективом агентства.

Як уточнює один зі співробітників УНІАН, Ігор Коломойський готовий піти на такі заходи, якщо колектив не відкличе свою заяву про факти цензури з його боку.

Як стверджують джерела, бізнесмен запропонував співробітникам УНІАН кілька варіантів, при яких агентство продовжить працювати, і до наступних зборів трудового колективу вони повинні вибрати один із них.

При першому варіанті колектив повинен вибачитися перед керівництвом і відкликати свою заяву про цензуру. При другому - звільнитися у повному складі, а це - більше 60 осіб. При третьому - забути про інцидент з ведмедями і продовжувати працювати, як і до нього.

«Але самі співробітники відмовляються виконувати вимоги власника і просять прибрати з редакції чотирьох редакторів, призначених минулого року для цензурування», - зазначає одне із джерел в УНІАН.

«Агентство може повторити долю іншого активу Коломойського - «Газети по-київськи», - припускає голова Київської незалежної медіапрофспілки Юрій Луканов.

У березні 2011 року співробітники газети виступили із заявою про факти цензури з боку власника. Тоді ж почалися перебої з випуском газети, а вже в червні газета закрилася остаточно. Видавець пояснив це тим, що проект не приносив доходу.

Директор з маркетингу та продажів агентства «Інтерфакс-Україна» Максим Уракін переконаний, що УНІАН - неприбутковий актив, і для Ігоря Коломойського він є скоріше засобом політичного і громадського впливу.

За його оцінками, УНІАН - друге за розміром виручки інформагентство в Україні. Однак його чистий збиток за 2011 рік склав 2,8 млн грн, за перше півріччя 2012 року - 2 млн грн (дані «СПАРК-Інтерфакс»).

«Штат УНІАН - основна стаття витрат - удвічі більше, ніж у нас, а їх продажу на 50% менше», - розповів Уракін.

У свою чергу, гендиректор агентства «РБК-Україна» Йосип Пінтус відзначає, що УНІАН основний дохід отримує від передплатників. А у зв'язку із заявою про цензуру, агентство вже почало втрачати передплатників - від контракту з УНІАН відмовилися видання «Українська правда» і «Дзеркало тижня».

Як повідомлялось, 14 лютого колектив УНІАН звернувся до міжнародних і європейських організацій з приводу конфліктної ситуації в інформагентстві, яку спричинили опубліковані керівництвом агентства фальшиві інтерв'ю.

13 лютого колектив інформаційного агентства УНІАН оприлюднив звернення до основного акціонера Ігоря Коломойського, голови Національної спілки журналістів України Олега Наливайка та керівника групи «1+1» Олександра Ткаченка.

Журналісти нагадали, що в травні 2012 року намагалися довести до відома вищого керівництва, що новий менеджмент «не хоче і не здатен співпрацювати з колективом агентства».

Коллектив вважає, що поява фальшивих новин стала логічним результатом і прямим наслідком діяльності призначеного рік тому нового менеджменту агентства, та закликають до їх звільнення.

Нагадаємо, в УНІАНі називали раніше поширену на сайті агенції фальшиву інформацію про Сергія Власенка і Олександру Кужель «джинсою».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...