App Store Google Play

Програму скорочення на "АрселорМіттал" назвали плювком в обличчя народу

22.02.2013 09:55

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» починає перший в цьому році етап програми добровільного звільнення.  Як повідомили на підприємстві, програма передбачає виплату компенсаційного пакету певним категоріям працівників при звільненні з підприємства за власним бажанням.
Перший етап програми, яка поширюється на працівників із стажем в компанії не менше трьох років, відбудеться з 18 по 22 лютого 2013 р.
Програма добровільного звільнення розроблена з метою зменшення управлінських рівнів на підприємстві, зниження загальної кількості керівників, спеціалістів, службовців, робітників адміністративно-господарського персоналу.

Умовами програми добровільного звільнення також можуть скористатися працівники підприємства, чиї посади або робочі місця підлягають виключенню в результаті оптимізації організаційної структури.

В рамках програми добровільного звільнення робітникам запропоновано скористатися схемою виплати компенсації, розмір якої обчислюється прямим співвідношенням одного місячного окладу до стажу роботи працівника на підприємстві, але не більше 50 000 грн. для робочих (при стажі більше 16 років) і не більше 60 000 грн. для службовців і керівників (при стажі більше 16 років).

Другий етап програми добровільного звільнення в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в поточному році відбудеться з 4 по 15 березня 2013 р.

Директор департаменту з персоналу підприємства Ірина Єфимчук підкреслює, що адміністрація «АрселорМіттал Кривий Ріг» здійснює всі можливі заходи, щоб максимально пом'якшити вимушений процес вивільнення працівників із забезпеченням їм підтримки та соціального захисту, а також говорить, що добровільне звільнення згідно з умовами програми є більш економічно вигідним для робітників, ніж звільнення по скороченню штату.

- КЗпП України передбачає компенсацію при звільненні по скороченню штату у розмірі 1-го середньомісячного заробітку, тоді як за умовами програми добровільного звільнення працівник має можливість отримати компенсацію у розмірі 7-8 своїх зарплат відповідно до схеми виплат, - говорить Єфимчук. - Таким чином, розмір компенсаційних виплат дозволяє нашим робітникам, які залишають компанію, відчувати себе соціально захищеними в період пошуку нової роботи.

При цьому кадровик стверджує, що програма проводиться максимально відкрито та прозоро, всім працівникам підприємства своєчасно надається повна інформація для прийняття рішення.

Водночас, як стало відомо Дніпрограду, профспілка «Арселор Міттал Кривий Ріг» і Профспілка металургів і гірників України заявили, що категорично проти планів адміністрації підприємства щодо скорочення працівників.

«Вже й так, якщо на початок приватизаційних процесів було 56 тисяч працівників, то за 5 років спустились до 32 тисяч. І вони планували ще до 2015 року скоротити персонал, залишити десь 13-14 тисяч. Звичайно, профспілка не згодна з цим», - сказав Радіо Свобода керівник Профспілки металургів і гірників України Володимир Казаченко.

А депутат облради і помічник нардепа Олега Ляшка Вікторія Шилова планує зібрати незабаром акцію протесту проти звільнення працівників.

Програму зі скорочення політики називають «підступними оборудками олігархів» та «плювком в обличчя не лише трудового колективу, але й всьому трудовому люду країни», а також «викликом українській державності».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...