App Store Google Play

Наперсточники Лавриновича і сейшельський «Капітал» Арбузова

21.02.2013 11:26

Що українці мають знати про власників медіа? Є дві версії у вигляді законопроектів.

Версія «опозиційна». Томенко і Княжицький вважають, що ми маємо знати конкретні прізвища власників телеканалів. Тобто ніякі офшори не мають затуляти постать конкретного держслужбовця Льовочкіна у якості «бенефціар» телеканалу «Інтер» від ясних очей телеглядачів.

Версія «провладна». Дізнавшись про нахабну ідею опозицію в Мінюсті швидко склепали свою версію. В ній є цукерка для народу. А чого тільки телевізійники мають розкривати своїх власників? Нехай і друковані відкриваються теж. Але ця цукерка упакована в такі формулювання, що дізнатись про реальних власників ЗМІ буде неможливо. Бо у Лавриновича вирішили, що розкривати треба лише фірму, яка реєструє видання, а також її власників, ким або чим би вони не були. І ніяких бенефіціарів українцям знати не треба.

Ось тут аналіз більш-менш юридичний, з купою термінів. А ми розглянемо невеличкий приклад, який на пальцях продемонструє різницю в підходах опозиціонерів та влади.

Мова йде про нову газету «Капітал», яка ось-ось поповнить ринок ділової преси.

Підхід опозиціонерів (звісно, якщо вони розширять свій законопроект і на друковані ЗМІ) змусив би документально засвідчити, як звуть того арбузова, що є кінцевим бенефіціаром видання.

Підхід влади змусив би оголосити, що видавцем газети «Капітал» є ТОВ «Ділова преса країни» (директор Ілля Чудновський). А засновником цієї фірми є інша українська фірма - ТОВ «ДПК груп» (директор - Олександр Правосудов). І все, по Лавриновичу це крапка. Ну в кращому випадку, кома. Але за нею повний морок, оскільки засновниками «ДПК груп» є непроглядні офшори: «Альфа алліанс лтд» з Сейшельських островів та «Лоджік оперейшенс лтд» з Белізу. А від них на баштан навіть тіні не падає.

А ось розмов про прозорість і відкритість в уряді буде вище даху. Аж дах знесе, якщо повірити, що клеврети Януковича і справді хочуть відкрити свої маленькі брудні секрети простим українцям.

НАШІ ГРОШІ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...