App Store Google Play

Дніпропетровців закликають хворіти правильно

21.02.2013 16:09

На сьогодні у Дніпропетровську захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції відповідає сезонному рівню. Епідемічний поріг не перевищено. Проте, фахівці прогнозують, що цього року до України прийдуть нові штами грипу - А/Вікторія, B/Вісконсін та вже відомий вірус грипу А/Каліфорнія.

Про це під час прес-конференції повідомив начальник епідеміологічного відділу Дніпропетровського міського управління Головного управління Держсанепідслужби Дніпропетровської області Денис Кісельов.

«У місті зберігається тенденція росту захворюваності на ГРВІ. За останній тиждень до Центрів первинної медико-санітарної допомоги звернулись близько п'яти  тисяч осіб з ознаками ГРВІ, із них три тисячі - діти до 17 років. У порівнянні з минулим тижнем кількість хворих збільшилась на 5%. Водночас, на 8% знизилась захворюваність дітей від 10 до 14 років», - зазначив Денис Кісельов.

При цьому він нагадав, що при перших проявах ГРВІ краще залишитися вдома та викликати сімейного або  дільничного лікаря. Особливо допомога спеціаліста потрібна при віддишках, при відсутності покращення стану хворого на четветрий день недуги та збережені високої темератури протягом семи днів.

Негайно треба звертатись за допомогою до лікарів у разі втрати свідомості, судом, ускладненого дихання. Сигналами про небезпеку є і сильні болі у будь-якій частині тіла, навіть помірні болі в горлі за відсутності нежитю та помірні болі у поєднанні з блюванням та набряклістю шиї.

А от у дітей грип може починатися симптомами, схожими на кишковий розлад.

«В жодному  разі не слід займатись самолікуванням, оскільки наслідки грипу можуть бути небезпечними, та навіть призвести до інвалідності. Народні методи боротьби з ГРВІ рекомендовані на стадії поліпшення стану хворого, а у період гострого виявлення симптомів від них краще відмовитись», -  наголошують лікарі.  

Центри первинної медико-санітарної допомоги у робочі дні працюють з 8.00 до 19.00, виклики приймаються до 18.00. Виклик сімейного лікаря можна зробити через реєстратуру або за мобільним телефоном лікаря, який можна дізнатись у амбулаторії. У екстрених випадках слід звертатися до швидкої медичної допомоги за телефоном 103.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...