App Store Google Play

Вищий спецсуд залишив депутата-убивцю за ґратами на 14 років

20.02.2013 14:01

Вищий спецсуд з розгляду цивільних і кримінальних справ (ВСС) розглянув касаційну скаргу захисту екс-депутата Софіївської райради Дніпропетровської області Олександра Тарана на рішення Апеляційного суду Дніпропетровської області. ВСС залишив чинним вирок Тарана до 14 років позбавлення волі за зухвале вбивство місцевого мешканця в 2010 році, пише Коммерсантъ-Украина.

ВСС не взяв до уваги аргументи адвокатів і залишив вирок Апеляційного суду чинним.

Видання нагадує, що підставою для звернення до суду стали події 27 червня 2010 року. У той день на березі ставка неподалік від села Новоподільське Софіївського району виник конфлікт між охоронцем ставка Віталієм Ткаченком та місцевим мешканцем Олександром Югаєм.Охоронцеві не сподобалося, що той припаркував свій автомобіль на схилі. Виникла бійка, після чого Олександр Югай вирушив додому. Віталій Ткаченко звернувся за допомогою до Олександра Тарана, його брата Віталія і водія Тарана Сергія Камінського, які відпочивали на ставку, і вони поїхали до будинку Олександра Югая. При цьому пан Ткаченко не пояснив, навіщо вони туди прямують. Олександр Югай (пізніше експертиза визначила, що він перебував у стані сильного алкогольного сп'яніння) вийшов їм назустріч з мисливською рушницею. Один з друзів Олександра Югая схопив рушницю, намагаючись відвести її в бік, в результаті чого стався постріл у повітря.

У відповідь Олександр Таран вистрелив у напрямку Олександра Югая з мисливського карабіна Вулкан-М на базі автомата АКМС, переробленого в бойовий варіант, влучив у нього, і потерпілий помер на місці. У той же день трьох учасників інциденту було затримано, а Олександр Таран на наступний день добровільно з'явився в міліцію. Всім висунули звинувачення за ст. 296 Кримінального кодексу (хуліганство), а Олександру Тарану ще й за п. 7 ч.2 ст. 115 ("умисне вбивство з хуліганських мотивів"), ч. 4 ст. 296 ("хуліганство із застосуванням вогнепальної або холодної зброї"), ч. 1 ст. 263 КК ("незаконне зберігання,носіння, придбання вогнепальної зброї"). Сам Олександр Таран стверджував,що перебував у стані афекту і діяв з метою самозахисту.

23 червня 2011 року Криворізький районний суд засудив Олександра Тарана до 14 років позбавлення волі. Решта учасників інциденту були засуджені умовно. Це рішення адвокат Олександра Тарана оскаржив в Апеляційному суді Дніпропетровської області, який скасував вирок суду першої інстанції. 21 березня 2012 року Довгинцівський районний суд Кривого Рогу засудив Олександра Тарана до двох років позбавлення волі умовно.

Такий вирок викликав невдоволення родичів загиблого та представників держобвинувачення, які оскаржили вирок. 3липня 2012 року Апеляційний суд Дніпропетровської області знову засудив Олександра Тарана до 14 років позбавлення волі, а через місяць адвокати всіх обвинувачених подали касаційну скаргу до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ.

На вчорашньому засіданні ВСС адвокат пана Тарана Світлана Воронцова заявила клопотання про приєднання до справи результатів експертизи, проведеної Національною академією правових наук(Харків). Згідно з висновками експертизи, дії пана Тарана кваліфікувалися як"умисне вбивство при перевищенні меж необхідної самооборони". Однак головуючий суддя Тетяна Шилова відхилила це клопотання.

У підсумку пані Шилова підтримала позицію держобвинувачення і залишила чинним вирок Апеляційного суду Дніпропетровської області, що засудив Олександра Тарана до 14 років позбавлення волі.

Як повідомлялося, 27 червня 2010року депутат Софіївської райради Таран на очах у 5-річного сина і родичів застрелив 25-річного чоловіка з автомата. Пізніше, 23 березня 2012 року,екс-депутата засудили до двох років умовно за вбивство.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...