App Store Google Play

У Раді вирішили змінами до регламенту ліквідувати кнопкодавство

20.02.2013 08:51
Лідери фракцій домовились про розробку змін до закону про Регламент Верховної Ради щодо особистого голосування депутатів. Про це на брифінгу повідомили лідери трьох опозиційних фракцій «Батьківщина», «Свобода» і УДАР Арсеній Яценюк, Олег Тягнибок та Віталій Кличко.

Вони поінформували про домовленості щодо розробки законопроекту про внесення змін до Регламенту Верховної Ради, який має бути ухвалений депутатами шляхом підняття рук.

Кличко зауважив, що цей законопроект буде внесений на розгляд парламенту лише після того, як лідери фракцій остаточно домовляться стосовно узгодження та ухвалення цього документу.

Яценюк додав, що оскільки опозиціонери не довіряють членам Партії регіонів, то прискіпливо перевірятимуть всі положення проекту закону. «Диявол криється в деталях», - сказав він.

У свою чергу Тягнибок зауважив, що, згідно з домовленістю, цей законопроект мають підписати лідери всіх п'яти фракцій.

Як повідомили голови опозиційних фракцій, у законопроекті, відповідно до домовленостей, мають бути такі пункті: картки відсутніх на засіданні ВР депутатів на підставі письмової реєстрації вилучаються і блокуються.

Якщо ж карткою такого депутата все ж таки проголосували, то на голосування ставиться питання про видалення депутатів із зали на декілька засідань - і того, який проголосував, і того, за кого це було зроблено. Відповідно до законопроекту, для позитивного рішення буде достатньо 150 голосів депутатів.

Також у проекті має бути передбачена норма про те, що під час блокування трибуни парламенту депутати не отримуватимуть зарплату.

При цьому Яценюк наголосив, що Партія регіонів пропонувала встановити адміністративну відповідальність за таку акцію, але, за його словами, опозиція ніколи на це не погодиться.

Своєю чергою Тягнибок нагадав, що свого часу Партія регіонів також неодноразово блокувала парламент і не повинна забувати, що знову може опинитись в опозиції. За словами Яценюка, найголовнішим положенням законопроекту має бути те, що закон, за який проголосували карткою відсутнього депутата, голова ВР не має права підписувати, а повинен ставити на переголосування підняттям рук.

Лідери опозиційних фракцій зауважили, що не можуть прогнозувати, скільки днів необхідно на розробку відповідного проекту закону й, відповідно, коли відкриється друга сесія і цей закон буде проголосований шляхом підняття рук, після чого депутати працюватимуть в комітетах, доки президент не підпише закон. Вони повідомили, що до узгодження положень проекту закону опозиція продовжуватиме блокування роботи парламенту. 

Як відомо, опозиція блокує сесійну залу парламенту з 5 лютого, вимагаючи забезпечення персонального голосування депутатів.

15 лютого  відбулося тестування модернізованої системи голосування "Рада-3", під час якого регіонали продемонстрували, як можна обманути систему, і проголосувати за свого колегу.

УНІАН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...