App Store Google Play

«Міліція – захист чи загроза?» – гасло протесту у Новомосковську

20.02.2013 10:43

 У Новомосковську на Дніпропетровщині у вівторок відбулась акція протесту проти застосування слідчими незаконних методів дізнання. Приводом для протесту стала історія двох братів Полуєвих та їхнього приятеля. Торік у лісі біля містечка невідомі скоїли два кривавих напади на відпочивальників, кілька людей потерпіли, один чоловік загинув. За перший злочин засуджено старшого з братів, за другий - зараз на лаві підсудних молодший брат зі своїм приятелем. Учасники акції протесту висловлюють переконання, що зізнання у злочинах із юнаків «вибили», а на їхньому місці міг опинитись кожен. Правоохоронці спростовують звинувачення у тиску на підсудних.
​​
«Примусьте міліцію працювати!», «Міліція - захист чи загроза?», «Детектор брехні - для прокурорів та слідчих!» - плакати з такими написами принесли у вівторок до міськрайонного суду Новомосковська понад два десятки молодих людей. Павло, товариш одного із підсудних, тримав у руках аркуш із написом «Явка з повинною - якою ціною?». Юнак каже, що на місці обвинувачених у резонансних нападах на відпочивальників у лісі братів Олексія та Віталія Полуєвих та їхнього друга Миколи Кулєби міг опинитись будь-хто з молодих новомосковців.
 
«Це мої друзі дитинства, я їх знаю з дитинства, вони не могли нікого вбити. Я тут, аби захистити їх. У нас в Україні нема захищених людей, будь-хто міг потрапити сюди, потрапили Полуєви - вибили зізнання з них», - каже учасник акції протесту.
​​
«Прес-хата» - і хлопці зізнались
 
Під час слідчих дій братів катували, одягаючи на голову протигаз і перекриваючи доступ кисню, заявляє адвокат Володимир Прудовський. Він зазначає, що судово-медична експертиза підтвердила наявність характерних набряків на обличчі його підзахисного, однак, чи були це сліди саме від протигазу, експерт не сказав.
​​
Заяви адвокатів щодо випадків тиску міліції на свідків, подані до прокуратури​​Адвокат Світлана Бразалук тим часом розповідає про методи психологічного тиску на обвинувачених у слідчому ізоляторі - так звану «прес-хату».
 
«Явка з повинною - це коли людина прийшла сама і повинилась, а не коли вона пробула 10 днів в ізоляторі і тоді пише явку з повинною, як мій підзахисний. Їх кинули в так звану «прес-хату» - і хлопці одразу зізнались. Їх кинули в камеру на 18 місць, де було 20 людей. Тобто їм доводилось спати біля туалету, на підлозі. Там сидять люди, рецидивісти, вбивці, вони й для того там сидять, щоб тиснути на новачків, доводити їх до певного стану, аж до суїциду. Обіцяли зґвалтувати, обіцяли повісити», - наголосила в коментарі Радіо Свобода адвокат.
 
У тому, що справа сфабрикована, висловлює упевненість і мати одного із обвинувачених Любов Кулєба. За її словами, правоохоронці забрали її сина прямо з роботи і три доби не допускали до нього адвоката. Жінка дивується й речовим доказам, які нібито доводять провину сина.
 
«Що у нас було знайдено: три зошити - один Колін, учнівський, та два конспекти з економіки невістчині, дві флешки, два диска, зокрема з весільним відео, і набір кухонних ножів, який належав взагалі не Колі, а господині орендованої ним квартири. Мені було просто смішно», - каже мати обвинуваченого.
 
У вівторок у Новомосковському міськрайонному суді розпочалось слухання справи по суті. У перерві Радіо Свобода намагалось отримати коментар сторони обвинувачення щодо ймовірного тиску на підсудних.
 
«Які коментарі Ви хочете почути? Все регламентується Кримінальним процесуальним кодексом - і точка зору обвинувачення, і точка зору захисту. А Ви дізнайтесь в адвокатів, обґрунтовані їхні заяви чи необґрунтовані, чи вони голослівні», - зауважив представник прокуратури Олексій Клименко.
 
Раніше в обласному управлінні міліції відкинули звинувачення в застосуванні тортур під час слідства в цій справі, а також інформували, що торік в області кримінальних справ за фактами тиску на затриманих не порушували.
 
Правоохоронна система не вміє відступати?
 
Тим часом правозахисник Василь Сухов нагадує: практика вибивання зізнань із затриманих - із часів СРСР. На його думку, нинішня «новомосковська справа» схожа на справу «павлоградсько-пологівського маніяка Сергія Ткача», за злочини якого відбули покарання кілька невинних людей. Слідчі не хочуть вбачати серійність у новомосковських злочинах, каже Сухов.
За аналогічними справами маніяків Ткача, Онопрієнка було взято багато людей, дехто був розстріляний Василь Сухов
«Ми знаємо, що за аналогічними справами маніяків Ткача, Онопрієнка було взято багато людей, дехто був розстріляний. За якими мотивами міліція брала саме тих людей, самому Богу відомо. Зараз у нас є заяви трьох людей, новомосковців, проти яких були скоєні подібні злочини, на тому ж місці, у тому ж лісі. Міліція відмовляла їм у порушенні кримінальних справ. Наша правоохоронна система не вміє відступати. Видно, «честь мундиру», - сказав Радіо Свобода правозахисник.
 
Підозрюваним у резонансних нападах у Новомосковську загрожує довічне ув'язнення. Суд продовжиться в середу.

Радіо Свобода

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...