App Store Google Play

Денисенко: "Свобода" очистить місто від символів тоталітарного режиму

20.02.2013 12:02
Представники ВО "Свобода" ініціюють знесення пам'ятника Леніну на центральній площі Дніпропетровська. Про це 19 лютого заявив радник голови партії Андрій Денисенко.

За його словами, активісти мають на меті «очистити вулиці українського простору від символів тоталітарного режиму».

«Я особисто шкодую, що ми не здійснили демонтаж пам'ятника Леніну в Дніпропетровську в грудні 2004 - січні 2005 року, коли по суті контролювали Дніпропетровськ. Ми - це нинішні опозиційні сили, конкретні люди. У Дніпропетровську є також ціла низка вулиць, які названі іменами людей, судом визнаних організаторами Голодомору. Завдання номер один - очистити вулиці від цих імен. Друге - очищення міста взагалі від спадку тоталітарної доби, і зокрема, - очищення центральної площі від пам'ятника Леніну. Ми маємо на руках опитування, за яким понад 40% жителів поставляться до знесення пам'ятника позитивно, 30% - негативно. Тобто зрушення у свідомості людей уже відбулось», - заявив Андрій Денисенко, інформує Радіо Свобода.

Він додає, що демонтажу в Дніпропетровську також потребують близько 40 пам'ятників радянських часів, які не мають цінності й не є пам'ятками ані національного, ані місцевого значення.

Як зазначив Денисенко, якщо влада не дослухається до ініціатив свободівців, то, ймовірно, «у місті знайдеться чимало патріотів, які власними силами демонтують ці застарілі символи».

Водночас дніпропетровські комуністи заявили, що виступатимуть категорично проти подібних ініціатив. У коментарі Радіо Свобода перший секретар обкому КПУ Сергій Храпов зазначив, що «сьогодні в Україні маса інших проблем».

«Треба не з пам'ятниками воювати, а займатись реальними проблемами. Ми зробимо все, аби у нас таких акцій, як в Охтирці, не було», - сказав Сергій Храпов.

15 лютого представники ВО «Свобода» демонтували пам'ятник Леніну в Охтирці (Сумська область).

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...