App Store Google Play

Денисенко: "Свобода" очистить місто від символів тоталітарного режиму

20.02.2013 12:02
Представники ВО "Свобода" ініціюють знесення пам'ятника Леніну на центральній площі Дніпропетровська. Про це 19 лютого заявив радник голови партії Андрій Денисенко.

За його словами, активісти мають на меті «очистити вулиці українського простору від символів тоталітарного режиму».

«Я особисто шкодую, що ми не здійснили демонтаж пам'ятника Леніну в Дніпропетровську в грудні 2004 - січні 2005 року, коли по суті контролювали Дніпропетровськ. Ми - це нинішні опозиційні сили, конкретні люди. У Дніпропетровську є також ціла низка вулиць, які названі іменами людей, судом визнаних організаторами Голодомору. Завдання номер один - очистити вулиці від цих імен. Друге - очищення міста взагалі від спадку тоталітарної доби, і зокрема, - очищення центральної площі від пам'ятника Леніну. Ми маємо на руках опитування, за яким понад 40% жителів поставляться до знесення пам'ятника позитивно, 30% - негативно. Тобто зрушення у свідомості людей уже відбулось», - заявив Андрій Денисенко, інформує Радіо Свобода.

Він додає, що демонтажу в Дніпропетровську також потребують близько 40 пам'ятників радянських часів, які не мають цінності й не є пам'ятками ані національного, ані місцевого значення.

Як зазначив Денисенко, якщо влада не дослухається до ініціатив свободівців, то, ймовірно, «у місті знайдеться чимало патріотів, які власними силами демонтують ці застарілі символи».

Водночас дніпропетровські комуністи заявили, що виступатимуть категорично проти подібних ініціатив. У коментарі Радіо Свобода перший секретар обкому КПУ Сергій Храпов зазначив, що «сьогодні в Україні маса інших проблем».

«Треба не з пам'ятниками воювати, а займатись реальними проблемами. Ми зробимо все, аби у нас таких акцій, як в Охтирці, не було», - сказав Сергій Храпов.

15 лютого представники ВО «Свобода» демонтували пам'ятник Леніну в Охтирці (Сумська область).

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...