App Store Google Play

Українська церква побудує в Дніпрі єпархіальний собор

16.02.2013 13:40
Про це стало представники Української Православної Церкви Київського Патріархату повідомили 15 лютого під час прес-конференції у ІА «Днепр-Пост».

Зокрема, керуючий Дніпропетровською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату єпископ Симеон відзначив, що наразі багато церков у нашому місті ремонтуються та реставруються, але в УПЦ КП немає центрального собору, де звершував би богослужіння безпосередньо архієрей, керуючий єпархією.

«Нарешті за підтримки обласної та міської влади, та загальними зусиллями громади міста, ми підходимо до практичного боку питання зведення храму. Ми дамо змогу кожному взяти участь у зведенні цього великого комплексу. Буде відкрито інтернет-портал, на якому кожен зможе винести свої пропозиції та побажання, які будуть враховані при побудуванні. Ми хочемо, щоби кожен, хто буде відпочивати на території храму, був задоволений. Що стосується архітектури, то ми будемо орієнтуватися на український бароковий стиль. У такому стилі побудовано багато українських храмів, наприклад Києво-Печерська Лавра, Видубицький монастир», - розповів про свої плани єпископ Сімеон.

Секретар Дніпропетровської єпархії УПЦ КП протоієрей Віталій Лопушанський відзначив, що сьогодні Дніпропетровська єпархія налічує біля 200 парафій, 150 священників і дияконів, біля 1000 віруючих. Тому необхідність створення центрального єпархіального собору є очевидною.

«Ми дякуємо владиці, який попрацював для розвитку та підготовки будівництва цього собору,» - не забув протоієрей згадати й про предстоятеля церкви.

За планом, будівництво буде проходити в кілька етапів: спочатку буде побудована каплиця, аби вже формувалася громада. Будівництво храму ієрархи планують з Божою допомогою розпочати після пасхальних свят. Фінансування - виключно на пожертви вірян та меценатів.

Голова ГО «Спілка громадських ініціатив» Олександр Конопелькін запевнив, що намагатиметься залучити максимальну кількість меценатів для фінансування цього будівництва, а також залучати до цього простих людей. Адже взяти участь у будівництві храму - значить допомогти своєму місту стати ще красивіше і краще. «Всі благодійники, які будуть допомагати храму, отримають нашу максимальну підтримку», -запевнив громадський активіст.

Голова юридичного відділу Дніпропетровської єпархії Віта Барсукова розповіла, що храм буде розташовуватися в парку ім. Воронцова на лівому березі.

«У виборі місця нам допомагали і мер, і губернатор, і всі відомі архітектори нашого міста. Це буде не тільки собор, але ще і культурний центр, де можна буде побачити історичну алею зі сценами з Біблії, і дитячу алею. Ми хочемо, щоб люди приходили не тільки в храм, але і просто поспілкуватися, погуляти з дітьми. Територія парку, що буде розташовуватися навколо собору, просто величезна, і, звісно, вона буде упорядкована», - запевнила правник епархії.

Представники Церкви пообіцяли, що незабаром представлять концепцію і план собору, щоб всі могли побачити, як він буде виглядати. Планова висота храму - 36 метрів, а площа, за попередніми підрахунками складе більше 3000 квадратних метрів. Одночасно в храмі зможуть перебувати близько 1000 вірян.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...