App Store Google Play

Крупський та Іриней агітують за створення хоспісів

16.02.2013 12:51

У Дніпропетровську відбувся громадсько-політичний захід «Жити до останнього подиху», присвячений питанням формування паліативної (хоспісної) допомоги на Дніпропетровщині. Організаторами заходу виступили Дніпропетровська облдержадміністрація та всеукраїнська громадська організація «Українська Ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги». Головна мета - привернути увагу громадськості до надання належної допомоги людям із невиліковними хворобами та, зокрема, створенню у регіоні хоспісів.

 

Під час заходу перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Анатолій Крупський зазначив, що хоспіси - це не просто медустанови. Це також цілі комплекси психологічної, соціальної та духовної допомоги. Їхні двері завжди відкриті для людей, які завершують свій життєвий шлях. Полегшити їхні страждання та допомогти їм не втратити людської гідності - головне завдання таких установ. Також він додав, що на сьогоднішній день питання створення хоспісів є дуже важливим не тільки для Дніпропетровщини, але й для всієї країни.

 

«Це справа не конкретної людини, не конкретного міста. Це наша спільна мета і спільне завдання, адже залишатися байдужими до цього питання - просто неможливо», - сказав Анатолій Крупський.

 

На сьогоднішній день хоспісна допомога розвинута в провідних країнах світу. Завдяки модернізації охорони здоров'я, ця практика почала впроваджуватись й на Дніпропетровщині. Наразі в регіоні функціонує 89 хоспісних ліжок, що вдвічі більше, ніж у 2011 році.

Також у рамках заходу був презентований документальний фільм «Крок за обрій», у якому висвітлюються особливості паліативної допомоги в Україні та розповідаються особисті історії невиліковно хворих людей. Подібний захід вже відбувся у Києві, сьогодні у Дніпропетровську, на черзі - усі інші регіони країни.

 

«Наша мета - це розвиток паліативної та хоспісної допомоги на Дніпропетровщині. Зокрема, вироблення оптимальної моделі цього процесу», - сказав голова правління Всеукраїнської громадської організації «Українська Ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги» Василь Князевич.

 

Неочікувана увага влади до одиноких старих і невиліковно хворих людей може здатися дивною, але лише на перший погляд. Насправді масове звезення людей, що потребують уваги є логічним продовженням так званої медичної реформи, відзначають соціологи. За умови добровільно-примусового виселення в хоспіси, прогнозують фахівці-геріатри, можна буде значно скоротити як витрати бюджетів на соціальних працівників, так і на адресні субсидіях.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...