App Store Google Play

Влада намагалася штучно притягти «Свободу» до «справи терористів»

15.02.2013 20:22

Від самого початку слідства у справі про вибухи у Дніпропетровську влада руками правоохоронних органів намагалася штучно політизувати цю справу, готуючи грунт для обвинувачення "Свободи" у зв'язках із терористами.

Таку думку висловила адвокат Оксана Томчук у своїй заяві, оприлюдненій 15 лютого на сайті громадського руху 4Reva.

Як йдеться в заяві, під час допитів Оксані, як свідку і родичці незаконно утримуваного за гратами вже понад 8 місяців Дмитра Реви, ставилися питання щодо партійної приналежності. При цьому окремо акцентувалося на можливій наявності політичних симпатій як її, так і звинуваченого у тероризмі брата до опозиції, особливо до ВО «Свободи».

На думку пані Томчук, це явно робилося з метою подальшої «розкрутки» версії причетності цієї політичної сили до вибухів у м. Дніпропетровську та подальшої її дискредитації напередодні виборів до Верховної Ради України. Ці намагання були припинені виключно після розголошення радником голови ВО «Свобода» Андрієм Денисенком  факту співпраці головного фігуранта справи В. Сукачова з штабом Партії Регіонів у 2012 році.

Саме намагання за будь-яку ціну дискредитувати «Свободу» як реальний важіль захисту конституційних прав без вини винуватого Дмитра Реви послужило, на думку адвоката, причиною ганебної провокації у вигляді поширення в ефірі двох місцевих телеканалів неправдивої інформації про намагання штучно політизувати питання захисту Дмитра з боку ВО «Свобода» та начебто її спроби використати дану справу з метою підвищення власних рейтингів.

«Ми щиро вдячні за участь в акції активістам  Партії Зелених, Спільної Справи, Незалежних громадських організацій Дніпропетровщини та особливо ВО «Свобода», оскільки завдяки зверненню до генерального прокурора України народного депутата Ігоря Янківа, обласна прокуратура змушена була нарешті внести вищевказану заяву Дмитра Реви про фальсифікацію головного доказу обвинувачення проти нього до реєстру досудових розслідувань. Йдеться про той злощасний телефонний дзвінок Віктору Сукачову, який зробив не мій брат, а оперуповноважений Пилипенко, і через який Дмитро понад вісім місяців знаходиться за гратами», - пояснює сестра і адвокат безневинного в'язня.

Насамкінець Оксана Томчук подякувала політичним, громадським та правозахисним   організаціям, які попри шалений опір псевдоправоохоронної системи долучилися до захисту Дмитра,  безвинної людини, на місці якої міг опинитися кожен українець.

«Сьогодні всім, включно з прокуратурою, яка не хоче публічно визнати свою помилку, очевидна повна непричетність Дмитра до скоєння цих резонансних злочинів. І тільки страх співробітників правоохоронних органів перед кримінальною відповідальністю за багатомісячне знущання над моїм братом змушує сторону обвинувачення і далі тримати його своїм заручником та намагатися згасити кампанію по захисту його прав», - резюмувала адвокат.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...