App Store Google Play

Влада намагалася штучно притягти «Свободу» до «справи терористів»

15.02.2013 20:22

Від самого початку слідства у справі про вибухи у Дніпропетровську влада руками правоохоронних органів намагалася штучно політизувати цю справу, готуючи грунт для обвинувачення "Свободи" у зв'язках із терористами.

Таку думку висловила адвокат Оксана Томчук у своїй заяві, оприлюдненій 15 лютого на сайті громадського руху 4Reva.

Як йдеться в заяві, під час допитів Оксані, як свідку і родичці незаконно утримуваного за гратами вже понад 8 місяців Дмитра Реви, ставилися питання щодо партійної приналежності. При цьому окремо акцентувалося на можливій наявності політичних симпатій як її, так і звинуваченого у тероризмі брата до опозиції, особливо до ВО «Свободи».

На думку пані Томчук, це явно робилося з метою подальшої «розкрутки» версії причетності цієї політичної сили до вибухів у м. Дніпропетровську та подальшої її дискредитації напередодні виборів до Верховної Ради України. Ці намагання були припинені виключно після розголошення радником голови ВО «Свобода» Андрієм Денисенком  факту співпраці головного фігуранта справи В. Сукачова з штабом Партії Регіонів у 2012 році.

Саме намагання за будь-яку ціну дискредитувати «Свободу» як реальний важіль захисту конституційних прав без вини винуватого Дмитра Реви послужило, на думку адвоката, причиною ганебної провокації у вигляді поширення в ефірі двох місцевих телеканалів неправдивої інформації про намагання штучно політизувати питання захисту Дмитра з боку ВО «Свобода» та начебто її спроби використати дану справу з метою підвищення власних рейтингів.

«Ми щиро вдячні за участь в акції активістам  Партії Зелених, Спільної Справи, Незалежних громадських організацій Дніпропетровщини та особливо ВО «Свобода», оскільки завдяки зверненню до генерального прокурора України народного депутата Ігоря Янківа, обласна прокуратура змушена була нарешті внести вищевказану заяву Дмитра Реви про фальсифікацію головного доказу обвинувачення проти нього до реєстру досудових розслідувань. Йдеться про той злощасний телефонний дзвінок Віктору Сукачову, який зробив не мій брат, а оперуповноважений Пилипенко, і через який Дмитро понад вісім місяців знаходиться за гратами», - пояснює сестра і адвокат безневинного в'язня.

Насамкінець Оксана Томчук подякувала політичним, громадським та правозахисним   організаціям, які попри шалений опір псевдоправоохоронної системи долучилися до захисту Дмитра,  безвинної людини, на місці якої міг опинитися кожен українець.

«Сьогодні всім, включно з прокуратурою, яка не хоче публічно визнати свою помилку, очевидна повна непричетність Дмитра до скоєння цих резонансних злочинів. І тільки страх співробітників правоохоронних органів перед кримінальною відповідальністю за багатомісячне знущання над моїм братом змушує сторону обвинувачення і далі тримати його своїм заручником та намагатися згасити кампанію по захисту його прав», - резюмувала адвокат.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...