App Store Google Play

Павло Хазан: обвал панелей на ЧАЕС є першим сигналом небезпеки

15.02.2013 09:19
12 лютого у непрацюючому машинному залі Чорнобильської АЕС обвалилися понад півтисячі квадратних метрів даху, не витримавши вагу снігу.

Перший заступник Державного агентства з управління зоною відчуження Дмитро Бобро повідомив, що небезпеки для людей ця подія не становить.

 «Об'єкт «Укриття» не пошкоджений. У непрацюючому машинному залі, який раніше обслуговував енергоблоки, з боку 4-го блоку біля 7-го турбогенератора обвалилося декілька підвісних бетонних панелей. На радіаційний фон це ніяк не може вплинути. Ситуація навіть не класифікується як надзвичайна», - розповів Бобро.

Тим часом, після обвалу даху машинного залу французькі конструкторські компанії Vinci та Bouygues, які беруть участь у спорудженні нового саркофагу, евакуювали з Чорнобиля 80 своїх працівників.

Павло Хазан, керівник кампанії зі сталого розвитку та енергетики УЕА Зелений світ/Друзі Землі Україна зауважив, що у 2001 році працювала експертна група у складі представників Верховної Ради України, Кабінету Міністрів та міжнародних організацій, що оцінювала стан саркофагу. За результатами досліджень було зроблено висновок, що він зможе витримати ще 10-12 років, не більше.

 «Ця ситуація є сигналом до того, що починається порушення саркофагу. Трапилася дійсно аномальна подія. Незважаючи на те, що це  лише бетонні плити і за офіційними даними «Об'єкт «Укриття» не пошкоджений, ми лише можемо здогадуватися, які його складові будуть обвалюватися далі.» - говорить еколог. - «Відомо, що «Об'єкт «Укриття» знаходиться в дуже критичному стані, в будь-який час можуть почати руйнуватися його основні конструкції. Виникає велике питання до всіх органів влади, що причетні до цього, - чому досі не побудовано нове укриття для ЧАЕС? Викликає великий подив, що в таких складних екологічних умовах  в Україні ліквідується Міністерство надзвичайних ситуацій і обласні управління Міністерства екології та природних ресурсів. В той же час, офіційні служби, незважаючи на велику загрозу порушення саркофагу, говорять, що нічого страшного не сталося.»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...